Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Gdańskie podstawówki pełne rowerów!

W ostatnich dniach, mimo że pogoda nie była zbyt łaskawa, zaobserwować można imponującą liczbę rowerów zaparkowanych przy gdańskich szkołach. Krajobraz ten bardziej przypomina holenderskie miasta w szczycie sezonu, niż polskie podstawówki podczas chłodnej wiosny.

Zasadniczy wpływ na taki stan rzeczy ma kampania „Rowerowy Maj”, trwająca w gdańskich szkołach już od tygodnia. Liczba uczniów, którzy zdecydowali się przyjechać na lekcję rowerem, przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Akcja, która potrwa do 23 maja br. cieszy się również dużym poparciem i zaangażowaniem rodziców
i nauczycieli. Najbardziej aktywni uczniowie, klasy i szkoły zostaną wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami. Cieszy fakt, że najmłodsze pokolenia w niespotykanej jak dotąd skali zaczynają postępować zgodnie z ideą zrównoważonego transportu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu kampanii.

Kampania „Rowerowy Maj” organizowana jest przez Miasto Gdańsk w ramach projektu CycleCities współfinansowanego z programu INTERREG IV C.

Patronat: Ośrodek Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka oraz Radio Gdańsk.
Sponsorzy nagród grupowych: Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, Centrum Hewelianum, Arena Gdańsk Operator, Bioway, Edu Park, Centrum U7 oraz Loopy’s World.


Data publikacji: 20.05.2014 10:38
Ostania modyfikacja: 30.05.2014 11:29

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12