Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Wyjeździli sobie zwycięstwo!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 62 na Krakowcu zwyciężyli w pierwszej edycji akcji „Rowerowy Maj”. W nagrodę szkoła otrzymała samoobsługową stację rowerową, uczniowie najlepszej klasy - voucher do kręgielni, zaś wszyscy uczestnicy akcji - rowerowe upominki. Wręczył je prezydent Paweł Adamowicz, który na spotkanie z uczniami przyjechał rowerem.

- Jesteście mistrzami świata. Aż 53 procent z was dojeżdżało na zajęcia rowerami. To wynik lepszy niż w Kopenhadze czy Amsterdamie - mówił prezydent Gdanska. - Gdańsk jest pierwszym polskim miastem, które zorganizowało taki konkurs, a wy go zwyciężyliście. Innymi słowy - wyznaczacie europejskie trendy! - dodał.

W nagrodę szkoła otrzymała samoobsługową stację rowerową. Urządzenie wyposażone jest pompkę rowerową oraz zestaw kluczy. Zamontowane przy szkolnym parkingu rowerowym pozwoli uczniom samodzielnie naprawiać drobne usterki w bicyklach.

Najlepsza klasa w całej szkole – klasa IV – otrzymała dodatkowy prezent: wejściówkę do jednej z gdańskich kręgielni. Wszyscy uczniowie SP 62, którzy brali udział w akcji, dostali też rowerowe upominki – dzwonki i liczniki rowerowe.

- Najbardziej wzruszające były nasze maluchy z grupy przedszkolnej, które też chciały przyłączyć się do akcji. Dojeżdżały więc dzielnie na przykład na trójkołowych rowerkach, a za nimi truchtali rodzice – opowiadały nauczycielki koordynujące akcję. Dyrektor szkoły - Marzanna Rydlewska - zwracała natomiast uwagę, że dzieci rowerowa rywalizacja wciągnęła do tego stopnia, że przyjeżdżały na rowerach do szkoły niezależnie od pogody.

Uczniowie nie kryli zadowolenia z wygranej i już zapowiadają udział w przyszłorocznej edycji akcji. A żeby nie wypaść z wprawy – nadal ochoczo dojeżdżają na zajęcia rowerami.

Więcej zdjęć >>>

Kampania została przygotowana przez Urząd Miejski w Gdańsku oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku w ramach realizacji projektu „CycleCities” pod patronatem Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka oraz Radia Gdańsk. Kampania została sfinansowana ze środków unijnych, budżetu miasta Gdańska oraz firm i instytucji, które zasponsorowały bilety grupowe dla zwycięskich klas: Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, Centrum Hewelianum, Arena Gdańsk Operator, Bioway, Edu Park, Centrum U7 oraz Loopy’s World.


Data publikacji: 10.06.2014 10:59
Ostania modyfikacja: 10.06.2014 13:11

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12