Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Tysiące rowerów pod gdańskimi podstawówkami

Od początku maja pod gdańskimi podstawówkami i przedszkolami parkuje imponująca liczba rowerów. Organizowana przez Urząd Miejski kampania Rowerowy Maj sprawiła, że Gdańsk bardziej przypomina holenderskie miasto w szczycie sezonu, niż polskie wiosną.

Druga edycja Rowerowego Maja cieszy się z olbrzymim zainteresowaniem. W kampanii bierze udział 20 tys. uczniów z 48 szkół podstawowych i blisko 30 przedszkoli i zerówek. Rekordowa liczba czterystu rowerów i hulajnóg parkuje codziennie pod szkołą podstawową nr 12 na gdańskim Ujeścisku. W akcji, oprócz uczniów, uczestniczą również ich rodzice oraz nauczyciele.

Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody. Najbardziej rowerowa szkoła w Gdańsku zdobędzie zadaszony parking rowerowy. Najlepsze klasy, w każdej ze szkół otrzymają wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe.

Celem kampanii jest zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej. Regularne zażywanie ruchu ogranicza ryzyko chorób cywilizacyjnych wynikających z siedzącego trybu życia, w tym otyłości i chorób układu krążenia.

Organizator: Partnerzy: Patronat medialny:

Partnerzy:


Data publikacji: 12.05.2015 09:59
Ostania modyfikacja: 12.05.2015 16:01

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12