Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Rowerowy Maj – wyniki konkursu plastycznego

W tym roku Rowerowy Maj wystartował już w styczniu. Długie zimowe wieczory były doskonałym czasem na przygotowanie kolorowych projektów graficznych, które posłużą jako źródło inspiracji do tegorocznej koszulki Rowerowego Maja. W konkursie wzięły udział prawie wszystkie gdańskie szkoły podstawowe, otrzymaliśmy blisko 70 prac wykonanych różną techniką. Nie znająca granic wyobraźnia dziecięca podsunęła wiele ciekawych skojarzeń odnoszących się do możliwości zastosowania rowerów, jak i nie mniej ciekawych interpretacji dotyczących ich budowy.

Wybór zwycięskich prac był niezwykle trudny, niemniej po długiej debacie jury konkursu wyłoniło laureatów.

W kategorii klas 0-III:

Miejsce I – Celina Bulińska, 9 lat, SP 86

Miejsce II – Dominika Grodzińska, 8 lat, SP 24

Miejsce III – Filip Kawala, 7 lat, SP 81

W kategorii klas IV-VI:

Miejsce I – Aleksandra Szultka, 11 lat, SP 17

Miejsce II – Zofia Marcinkowska, 12 lat, SP 92

Miejsce III – Sandra Jodczyk, 12 lat, SP 47

Zgodnie z regulaminem konkursu autorzy trzech najlepszych prac w obu kategoriach otrzymają nagrody w postaci sprzętu sportowego. Laureaci  I miejsca otrzymają dodatkowo koszulkę z nadrukiem zainspirowanym swoim projektem. 

Nagrody zostaną  wręczone 10 maja 2016 r. podczas VII Kongresu Mobilności Aktywnej, który odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Gratulujemy laureatom, wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy do odwiedzenia galerii z nadesłanymi do konkursu pracami.

Rowerowy Maj 2016 jest już trzecią edycją kampanii, której głównym przesłaniem jest promocja komunikacji rowerowej i  codziennej aktywności fizycznej.

W zeszłym roku do gdańskich podstawówek dojeżdżało na rowerach, hulajnogach, deskorolkach oraz rolkach ponad 10 tysięcy uczniów. W sumie wykonali aż 247 tysięcy aktywnych podróży. Atrakcyjna formuła tej rowerowej zabawy sprawiła, że kampania Rowerowy Maj z roku na roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników.


ZWYCIĘSKIE PRACE:

KATEGORIA KLAS I-III

Miejsce I Miejsce II Miejsce III

KATEGORIA KLAS IV-VI

Miejsce I Miejsce II Miejsce III


Galeria wszystkich nadesłanych prac.:

Data publikacji: 23.03.2016 17:06
Ostania modyfikacja: 18.04.2016 13:11

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12