Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Uczniowie spotkają się z mistrzem windsurfingu

Przystań Narodowego Centrum Żeglarstwa w dzielnicy Krakowiec Górki Zachodnie.
Dwie zwycięskie klasy kampanii Rowerowy Maj 2016 z dwóch gdańskich szkół podstawowych spotkają się w Narodowym Centrum Żeglarstwa z mistrzem windsurfingu Piotrem Myszką.

W czwartkowy poranek klasę VIA ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Brzeźna oraz VD ze Szkoły Podstawowej nr 80 czeka żeglarska przygoda. Jest to nagroda za aktywność w kampanii Rowerowy Maj 2016.
Klasy zwiedzą Narodowe Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w dzielnicy Krakowiec Górki Zachodnie, spotkają się z olimpijczykiem Piotrem Myszką, zapoznają się ze sprzętem windsurfingowym i odbędą suchy trening. 
Pomysł na Rowerowy Maj zrodził się w Gdańsku, aby zachęcić uczniów do dojeżdżania do szkół w sposób aktywny tzn. na rowerach, hulajnogach i rolkach. Liczba uczestników rośnie lawinowo wraz z każdą edycją. Do tegorocznej edycji kampanii dołączyło osiem miast, mianowicie: Warszawa, Wrocław, Gdynia, Sopot, Zamość, Lublin, Tczew i Elbląg. W sumie udział wzięło ponad 200 szkół i przedszkoli oraz blisko 60 tys. uczniów, którzy przynajmniej raz przyjechali do szkoły na rowerze.
Najbardziej rowerowe szkoły już odebrały nagrody, a najbardziej rowerowym klasom ufundowano wycieczki do centrów nauki, rozrywki i sportu. Jedną z nich jest spotkanie z Piotrem Myszką w centrum żeglarstwa.
Także w nawiązaniu do Rowerowego Maja uczniowie gdańskich szkół już we wrześniu będą się uczyć jazdy na rowerze w ruchu miejskim oraz o kwestiach związanych z bezpieczeństwem.
ZOBACZ FOTOGALERIĘ ZE SPOTKANIA

Data publikacji: 07.09.2016 12:10
Ostania modyfikacja: 28.09.2016 10:50

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12