Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Urzędnicy z Olszyna z wizytą studyjną w Gdańsku

Miasto Olsztyn skorzysta z doświadczeń Gdańska w zakresie uspokajania ruchu i wprowadzania nowoczesnych rozwiązań na rzecz komunikacji rowerowej. Aż 21 osób przyjechało 7 września na wizytę studyjną.

Z dobrymi gdańskimi praktykami zapoznali się między innymi Zastępca Prezydenta Olsztyna, Komendant Straży Miejskiej, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa, Wydziału Inwestycji Miejskich, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, przedstawiciel środowiska kierowców TAXI, miejski Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Oficer rowerowy.

Trasa przejazdu rowerowego liczyła 27 km.

Uczestnicy wizyty poznali w teorii w praktyce, jak w Gdańsku uspokajany jest ruch, oraz jakie rozwiązania stosuje się w zakresie infrastruktury rowerowej. Interesowała ich także infrastruktura drogowa w obszarze Śródmieścia Gdańska, integracja ruchu rowerowego oraz innowacyjne rozwiązania służące komfortowemu przemieszczaniu się po mieście pieszych, rowerzystów i pasażerów komunikacji publicznej.

Po spotkaniu w siedzibie Centrum Zarządzania Ruchem odbył się przejazd na rowerach służbowych Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Dzięki niemu uczestnicy zobaczyli omawiane wcześniej rozwiązania zastosowane w przestrzeni miejskiej.


Data publikacji: 07.09.2016 13:14
Ostania modyfikacja: 09.09.2016 11:25

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12