Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Rowerowe treningi dla kibiców

ks
Remigiusz Kitliński, pełnomocnik Prezydenta ds. komunikacji rowerowej już po raz drugi poprowadzi dwa rowerowe treningi dla kibiców z nadwagą. Zajęcia odbędą się w ramach sportowo-zdrowotnej inicjatywy Ekstra FAN, realizowanej przez Stadion Energa Gdańsk, klub Lechia Gdańsk oraz Ośrodek Promocji Zdrowia – Miasto Gdańsk.

Dzięki projektowi, mężczyźni w wieku 35 - 60 lat, którym przeszkadza nadwaga, mogą zmienić styl życia na zdrowszy. Recepta jest prosta - mniej rutyny i stagnacji, a więcej sportu, a wyzwanie duże - zmniejszenie wagi ciała o 10 procent. To już druga edycja programu. Członkowie pierwszej łącznie stracili 120 kilogramów, 250 centymetrów w obwodzie talii, obniżyło się ich ciśnienie tętnicze, poprawili kondycję i odmłodnieli o średnio 4 lata! Rekordzista zrzucił aż 16 kilogramów! Dla wielu udział w projekcie był szansą na zmianę trybu życia.

Osiągnięcie celu umożliwiają zajęcia z dietetykami, fizjologami, lekarzami, specjalistami od aktywności fizycznej i żywienia oraz ze sztabem trenerskim Lechii Gdańsk. Uczestnicy projektu w okresie od marca do końca maja spotykają się dwa razy w tygodniu na warsztatach i ćwiczeniach. Po 12-tygodniowym programie organizator sprawdzi efektywność i trwałość zmian. Ostatnie badania odbędą się po 12 miesiącach od rozpoczęcia projektu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Data publikacji: 08.05.2017 12:31
Ostania modyfikacja: 08.05.2017 14:13

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12