Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Zwycięzców majowych kampanii ogłosimy w sobotę!

Rozstrzygnięcie kampanii „Rowerem do pracy” i „Rowerowy Maj” to główne punkty programu Gdańskiego Pikniku Rowerowego w Parku im. R. Reagana. Na uczestników sobotniej imprezy czekają także gry terenowe, serwis rowerowy, pokazy akrobatyczne i modeli zdalnie sterowanych oraz przejażdżki na kucykach. Wstęp wolny!

Podczas imprezy podsumujemy dwie wielkie kampanie: Rowerowy Maj 2017 oraz "Kręć kilometry dla Gdańska - Europan Cycling Challenge". Przez cały maj uczniowie gdańskich szkół podstawowych oraz przedszkoli dojeżdżali na zajęcia w sposób aktywny tzn. na rowerach, hulajnogach czy rolkach. Za każdy przejazd otrzymywali naklejki do umieszczenia w rowerowym dzienniczku oraz na plakat Rowerowego Maja. Walczyli o nagrody w trzech kategoriach: indywidualnej, klasowej/grupowej oraz dla najbardziej rowerowej szkoły oraz przedszkola. Najbardziej rowerowe placówki i klasy szkolne w Gdańsku oraz szkolni koordynatorzy kampanii już w sobotę odbiorą nagrody z rąk Prezydenta Adamowicza.

Z kolei Prezydent Grzelak nagrodzi najbardziej aktywne grupy i osoby, które kręciły kilometry dla Gdańska w European Cycling Challenge. Podczas pikniku poznamy najbardziej rowerowych pracodawców w Gdańsku w kategoriach firm dużych, średnich i małych, najbardziej rowerowe gimnazjum oraz dzielnice. Prezydent wręczy też dyplomy uczestnikom i uczestniczkom, którzy rejestrując wszystkie rowerowe trasy, wykręcili najwięcej kilometrów, przyczyniając się do zajęcia przez nasze miasto miejsc na podium Rowerowej Rywalizacji Miast.

Atrakcje podczas sześciogodzinnej rowerowej fety w Pasie Nadmorskim zapewnią sponsorzy Rowerowego Maja. Na atrakcje dla najmłodszych zaprasza m.in. Loopy's World Gdańsk. Mini tor do gry w kręgle zapewni MK Bowling GDAŃSK. Klub Sportowy Movement zaprezentuje pokazy akrobatyki oraz na gimnastyczny tor przeszkód. Honorowa ambasadorka kampanii, triatlonistka i blogerka Natalia Wodyńska-Stosik, znana jako TriMama poprowadzi warsztaty sportowe dla rodziców i dzieci. Dzięki szprychy.com skorzystać będzie można z serwisu rowerowego. Planeta RC pokaże modele zdalnie sterowane. Roll4all oswoi uczestników z rolkami. Będą też wspinalnie Fun Climb Gdańsk i BlokFit Boulder Center Gdańsk oraz Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy i Galeria Morena. Najmłodszym na pewno spodobają się przejażdżki na kucykach Szkoły Jazdy Konnej "Oświata-Lingwista". Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zaprasza do gry terenowej, punktu porad i zakręconej parady czyli przejazdu dzieci na udekorowanych hulajnogach, rowerkach, rowerach a także na rowerowy tor przeszkód. 

Kiedy?
10 czerwca (sobota) w godz. 10:00 – 16:00
od godz. 11:00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom Rowerowego Maja 2017
od godz. 12:00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom "Kręć kilometry dla Gdańska - Europan Cycling Challenge"
Gdzie?
Park im. R. Reagana (w pobliżu ul. Dąbrowszczaków)

Scenariusz pikniku
10:00 – rozpoczęcie pikniku
10:00-14:00 - Reagan Game - Gra Terenowa
10:00-16:00 - animacje, malowanie buziek, Quiz – zagadkowa droga, warsztaty plastyczne, tory przeszkód, zakręcona wystawa, jazda konna
10:30 - pokaz akrobatyki ze sceny (KS Movement)
11:00 - Rowerowy Maj - wręczenie nagród
12:00 - Rowerowa Rywalizacja Miast - European Cycling Challenge - wręczenie nagród
13:00 - pokaz akrobatyki ze sceny (KS Movement)
13:10 - rodzinne zdjęcie gdańskich rowerzystów
13:20 - bajki sceniczne i Zakręcona parada (rowerowy przejazd)
13:30 - rodzinny trening z Trimamą
15:00 - Zakręcona parada (rowerowy przejazd)
16:00 - zakończenie pikniku

Wstęp wolny

ZOBACZ MAPKĘ ATRAKCJI

Data publikacji: 07.06.2017 10:52
Ostania modyfikacja: 07.06.2017 13:15

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12