Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Szafiarki prezentują modę na rower

Szafiarki, czyli zafascynowane modą blogerki, zorganizowały wystawę fotografii pod hasłem „Moda na rower”. Można ją oglądać do 25 czerwca w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (WiMBP) przy ulicy Mariackiej w Gdańsku.

Agnieszka Rutkowska prezentuje swoją stylizację.

Akcja organizowana jest w ramach przedsięwzięcia Bibliocamp - cyklu  spotkań z blogerami, twórcami portali internetowych oraz naukowcami badającymi nowe media. Spotkania to przede wszystkim okazja do rozmów osób zainteresowanych różnorodnymi formami działań w sieci.

To już druga akcja mody ulicznej przygotowana przez trójmiejskie Szafiarki. Tym razem przygotowały one modne stylizacje strojów, które z powodzeniem można ubrać, kiedy, wybieramy się „na rower”.

- Jestem mamą dwóch księżniczek, blogerką oraz wielką pasjonatką mody. Uwielbiam przerabiać ubrania z second handów, na wzór znanych projektantów. Po prostu  spać nie mogę, póki czegoś nie przerobię. Gdy już ubrania przestają mi się mieścić w szafie, sprzedaję je w Internecie – opowiada Karolina Siwiec-Szałucha, która od blisko dwóch lat prowadzi blog.

Szafiarki - blogerki oraz blogerzy, którzy prezentują w internecie własne stylizacje modowe. Tworzą je sięgając po oryginalne markowe ciuchy, korzystają z tzw. siecówek, second handów. Często prezentują się we własnoręcznie uszytych  kreacjach. Szafiarki, mimo  prezentowania w blogach różnych stylów, tworzą prężnie działającą społeczność internetową. Spis polskich blogów szafiarskich znajduje się na stronie.

Faustyna i Paulina przyjaźnią się od dawna, a z modą eksperymentują od końca gimnazjum. Razem chodzą do second handów, przerabiają ubrania, szyją i prowadzą bloga.

Agnieszka Rutkowska, psycholożka na co dzień pracująca z autystycznymi dziećmi, prowadzenie bloga, traktuje jako sposób na doładowanie akumulatorów. - Modę traktuję, jako rodzaj sztuki użytkowej, dzięki której mogę zaprezentować swoją estetykę szerszemu gronu – wyjaśnia Agnieszka.

Angelika Szuler, studentka Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prowadzi własny sklep połączony z blogiem. Angelika zajmuje się twórczością własną, prowadzi szkolenia z decoupage oraz wytwarza biżuterię. Jej inspirację stanowi kultura ludowa Kaszub.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku - Filia Gdańska
ul. Mariacka 42
80-833 Gdańsk
tel. 58 301-03-62
www.wbpg.org.pl
Wstęp na wystawę wolny.
Czas trwania wystawy: 31.05.2012-25.06.2012 r.
Godziny otwarcia:
pon., wt., czw., pt.: 10-18
śr., sob.: 9-15Data publikacji: 05.06.2012 09:37
Ostania modyfikacja: 10.09.2012 14:57

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12