Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Mikołaje na rowerach 2012

Pod hasłem „zimą najcieplej jest na rowerze” kolorowy peleton Mikołajów przejedzie ulicami Gdańska, Sopotu i Gdyni, od Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu do Teatru Muzycznego w Gdyni. Mikołaje na dwóch kółkach wystartują w niedzielę 30 grudnia w samo południe.

- „Mikołaje na Rowerach” to zimowa impreza integracyjna dla mieszkańców Trójmiasta, zmieniająca perspektywę spojrzenia na ulice miast. Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia wraz z Gdańską Kampanią Rowerową i Wejherowskim Towarzystwem Cyklistów proponują nowy pozytywny przejazd rowerowy w środku zimy – wyjaśnia Łukasz Bosowski ze Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia.

Akcja ma uzmysłowić mieszkańcom, że całoroczna jazda na rowerze jest możliwa i bynajmniej nie egzotyczna. Rowerowa impreza została objęta honorowym patronatem Ambasady Królestwa Danii.

Trasa, przewidziana na blisko pół godziny jazdy, będzie biegła m.in. ulicami: al. Niepodległości, al. Zwycięstwa i Armii Krajowej do muszli koncertowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Tam na uczestników czeka grochówka, konkursy oraz zestawy oświetlenia rowerowego.

Organizatorzy zachęcają także do wsparcia akcji "Przekaż rower w dobre ręce". Właściciele niepotrzebnych, ale technicznie sprawnych rowerów, mogą je przekazać osobom, które rzeczywiście będą na nich jeździć .
- Oddamy je w roczne użytkowanie dziesięciu osobom, które zgodzą się używać ich na co dzień i opisywać nam swoje doświadczenia raz w miesiącu. Celem akcji jest oswajanie z całoroczną jazdą na rowerze wszystkich mieszkańców – tłumaczy Łukasz Bosowski. Osoby zainteresowane inicjatywą – zarówno otrzymaniem jak i przekazaniem roweru – mogą kontaktować się z Rowerową Gdynią pod adresem e-mail: kontakt@rowerowagdynia.pl.

 Akcja promuje całoroczne wykorzystanie rowerów jako środka transportu i będzie organizowana co roku.


Data publikacji: 20.12.2012 08:56
Ostania modyfikacja: 28.12.2012 14:13

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12