Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Spotkanie w sprawie pasów rowerowych na Strzyży

Wiosną br. wzdłuż alei Wojska Polskiego i ulicy Wita Stwosza po obydwu stronach jezdni zostaną wyznaczone jednokierunkowe pasy rowerowe. Nowa trasa odciąży drogę rowerową wzdłuż alei Grunwaldzkiej. O szczegółach inwestycji będzie można porozmawiać z przedstawicielami miasta podczas spotkania, które odbędzie się 20 marca.

To już drugie spotkanie z mieszkańcami w związku z planowaną inwestycją. Pierwsze odbyło się we wrześniu, w Oliwie, teraz czas na dzielnicę Strzyża. Projekt wytyczenia pasów rowerowych w dwóch kierunkach na całej długości ulica Wita Stwosza i alei Wojska Polskiego (w sumie 3,5 km) opracowano w oparciu o wytyczne wypracowane w procesie partycypacji społecznej w ramach projektu System Tras Rowerowych dla Gdańska. W ramach inwestycji zostaną wprowadzone elementy uspokojenia ruchu, naprawiona będzie nawierzchnia jezdni oraz zmieniona sygnalizacja na skrzyżowaniach.

Spotkanie odbędzie się 20 marca o godzinie 17, w Gimnazjum nr 1 przy ulicy Wilka Krzyżanowskiego 6. Na pytania mieszkańców odpowie Remigiusz Kitliński, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Komunikacji Rowerowej oraz przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleniw Gdańsku. Organizatorem spotkania jest Urząd Miejski w Gdańsku  w ramach realizacji projektu abc.multimodal współfinansowanego z programu Południowy Bałtyk.


Data publikacji: 05.03.2013 11:56
Ostania modyfikacja: 05.07.2013 10:50

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12