Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Zostały 134 u-locki!

Ostatnio u-lock'a odebrała Pani Katarzyna.

Mija trzeci tydzień akcji ‘u-lock w prezencie’. Począwszy od 17 czerwca na kierownicach jednośladów zawiesiliśmy 70 kuponów uprawniających do odbioru bezpiecznego zapięcia rowerowego. Póki co po odbiór zgłosiło się 36 rowerzystów. Każdy kupon jest ważny przez dwa tygodnie.

Do końca września b.r. fotografujemy parkujące w Gdańsku rowery. Pojawiamy się w różnych lokalizacjach na terenie całego miasta. Do rozdania mamy jeszcze 134 u-lock’i. W każdym tygodniu staramy się rozdać 11 zapięć.

Głównym celem akcji jest nagradzanie gdańszczan, którzy jeżdżą na rowerach i tym samym przyczyniają się do redukcji korków i hałasu w mieście. Zachęcamy także do korzystania z parkingów rowerowych oraz bezpiecznego przypinania rowerów.

Widząc rower przypięty tzw. linką lub bez zapięcia wieszamy na kierownicy kupon uprawniający do odbioru u-lock'a. Zdjęcia rowerów z kuponami oraz osób, które odebrały zapięcia umieszczamy na stronie www.rowerowygdansk.pl.

Organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Gdańsku w ramach realizacji projektu abc.multimodal współfinansowanego z programu Południowy Bałtyk.


Data publikacji: 04.07.2013 15:37
Ostania modyfikacja: 02.01.2014 12:19

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12