Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

"Rowerem do pracy" - Czekamy na zgłoszenia od Pracodawców!

Zapraszamy Pracodawców do wzięcia udziału w kampanii społecznej „Rowerem do pracy”. W ramach kampanii nagradzane będą osoby, które dojeżdżają do pracy na rowerach i tym samym przyczyniają się do wdrażania w Gdańsku idei zrównoważonego transportu. Na zgłoszenia czekamy do 10 września.

Jazda rowerem do pracy pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie pracowników. Osoby regularnie zażywające ruchu w drodze do pracy, nawet o połowę rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich.

W związku z tym zachęcamy Pracodawców do włączenia się w promowanie dojeżdżania do pracy na rowerze, a także do tworzenia w swoich oddziałach przemyślanych udogodnień dla pracowników dojeżdżających rowerami. Aby wesprzeć firmy w działaniach promocyjnych, przygotowaliśmy zestawy akcesoriów rowerowych. W okresie od 20 września do końca października b.r. planujemy odwiedzić najbardziej „rowerowe” firmy i wręczyć markowe upominki wszystkim pracownikom, którzy danego dnia przyjadą do pracy na rowerze.

Aby wziąć udział w kampanii „Rowerem do pracy” należy wypełnić formularz on-line: http://kartazgoszeniowacmb-2013.badanie.net/ Pierwszeństwo będą miały firmy, które wprowadziły najwięcej udogodnień dla rowerzystów oraz promują dojeżdżanie do pracy rowerem. Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.rowerowygdansk.pl. Osobą do kontaktu jest Łukasz Kłos, tel.: 58 526 80 86.

Organizatorem kampanii „Rowerem do pracy” jest Urząd Miejski w Gdańsku w ramach realizacji projektu Central MeetBike współfinansowanego przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Data publikacji: 26.08.2013 14:58
Ostania modyfikacja: 27.08.2013 13:47

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12