ROWEROWY GDAŃSK
poniedziałek, 20 maja 2024

100 gdańszczan dostało u-locki w prezencie

W ciągu dziewięciu tygodni od rozpoczęcia akcji 'u-lock' w prezencie Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku rozdał mieszkańcom blisko 100 bezpiecznych zapięć rowerowych. Przed nami jeszcze sześć tygodni i 74 zapięcia do rozdania.

W ciągu dziewięciu tygodni od rozpoczęcia akcji ‘u-lock w prezencie’ Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku rozdał mieszkańcom 100 bezpiecznych zapięć rowerowych. Przed nami jeszcze sześć tygodni i 70 zapięć

sd

Pan Krzysztof jest setnym rowerzystą, który odebrał u-locka.

do rozdania.

Przypominamy: od 17 czerwca rowerowy patrol porusza się po Gdańsku poszukując rowerów, którym przydałoby się solidne zapięcie. Widząc rower przypięty tzw. linką lub bez zapięcia wiesza na kierownicy kupon uprawniający do odbioru u-lock'a. Tymczasem na stronie www.rowerowygdansk.pl na bieżąco ukazują się zdjęcia wytypowanych rowerów, ich właścicieli oraz informacje o przebiegu akcji.

Patrol rowerowy przemierza nawet kilkanaście kilometrów w jedną stronę, tak aby również mieszkańcy dzielnic oddalonych od centrum mieli szansę dostać u-locka. Oprócz Głównego Miasta, patrol był już m.in. na Przymorzu, Zaspie, Chełmie, Oruni i Oruni Górnej, Dolnym Mieście, we Wrzeszczu oraz na kampusach gdańskich uczelni i imprezach plenerowych np. na Miejskim Grillowaniu, czy Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

- Warunkiem wydania u-lock’a jest przyjazd na rowerze, któremu zrobiliśmy zdjęcie i okazanie kuponu. Każda zawieszka jest ważna przez okres dwóch tygodni – tłumaczy Remigiusz Kitliński, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Komunikacji Rowerowej.

Rozdawanie u-lock’ów stanowi zachętę do korzystania z parkingów rowerowych. Warto dodać, że do końca b.r. w Gdańsku pojawi się półtora tysiąca nowych miejsc postojowych dla rowerów. Inwestycje realizowane są w ramach dwóch projektów europejskich oraz ze środków własnych Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Organizatorem akcji ‘u-lock w prezencie’ jest Urząd Miejski w Gdańsku w ramach realizacji projektu abc.multimodal współfinansowanego z programu Południowy Bałtyk.

asd