ROWEROWY GDAŃSK
piątek, 19 lipca 2024

BIKE FESTIWAL - trzecia edycja w najbliższy weekend!

Miłośnicy rowerowego stylu życia spotkają się w najbliższy weekend w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AMBEREXPO w Gdańsku. To już trzecia edycja BIKE FESTIWALU - największej tego typu imprezy w Polsce, inaugurującej sezon rowerowy. Rok temu udział wzięło ponad 100 firm i marek oraz 22 tysiące odwiedzających!
Miłośnicy rowerowego stylu życia spotkają się w najbliższy weekend w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AMBEREXPO w Gdańsku. To już trzecia edycja BIKE FESTIWALU - największej tego typu imprezy w Polsce, inaugurującej sezon rowerowy. Rok temu uczestniczyło w niej ponad 100 firm i marek oraz 22 tysiące odwiedzających!

BIKE FESTIWAL to impreza promująca rowerowy styl życia, skupiająca producentów, dystrybutorów oraz salony i serwisy rowerowe. Termin wydarzenia zbiega się z inauguracją wiosenno-letniego sezonu rowerowego. Odwiedzający mogą zapoznać się z nowościami rynku, zadać pytania ekspertom branży, nabyć produkty w promocyjnych cenach, skorzystać z porad rehabilitanta czy odbyć trening spinningowy. Przy parkingu rowerowym pojawią się stanowiska serwisowe, na których pod okiem specjalistów z Bike On Wax, będzie można przygotować rowery do sezonu letniego. Z kolei konstruktorzy rowerów nietypowych zaprezentują swoje projekty. W ramach salonu E-Mobility Expo na specjalnym torze przetestowane zostaną innowacyjne rowery i pojazdy napędzane energią elektryczną. 

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się Mistrzostwa STRIDER RACES – zawody na rowerkach biegowych dla dzieci, które cyklicznie odbywają się już w 26 krajach. Z myślą o najmłodszych powstanie też strefa zabawy i edukacji (m. in. Akademia Bezpiecznej Jazdy, miasteczko ruchu drogowego, szkolenia pierwszej pomocy, zabawy z animatorami).

Po raz drugi odbędzie się niezwykle popularny STAR WARS BIKE czyli konkurs na stylizację roweru inspirowaną sagą Gwiezdne Wojny, organizowany przez salon GIANT Wrzeszcz oraz grupę rekonstrukcyjną bohaterów Gwiezdnych Wojen LEGION 501. Zwycięzca otrzyma rower marki GIANT. Co godzinę  organizowane będą konkursy dla publiczności, w których będzie można wygrać m.in.:  rowery, stroje, akcesoria i kosmetyki rowerowe.

W sobotę 1 kwietnia o godzinie 13.00 odbędzie się konferencja prasowa, inaugurująca kampanię społeczną „Rowerowy Maj”, a o godzinie 13.45 debata na temat Systemu Roweru Metropolitalnego. Podczas Bike Festiwalu, będzie można również dowiedzieć się więcej o tegorocznej edycji kampanii „Kręć kilometry dla GdańskaEuropean Cycling Challenge”.
fd

Gośćmi specjalnymi Festiwalu będą m.in.:

Igor Tracz – wielokrotny Mistrz Świata w bikejoringu,
Norbert Nowicki – Vice Mistrz Świata w motoparalotniarstwie oraz
Kamil Kobędzowski - czołowy na świecie zawodnik MTBstunt i półfinalista programu Mam Talent,
Rafał Gręźlikowski – Rowerowy Podróżnik o jednej nodze.
BIKE FESTIWAL jest częścią projektu FREE TIME FESTIWAL, który tworzą: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, Kajak-Expo, Ogrodowe Kreacje oraz Festiwal Smaku Food Trucków.

BIKE FESTIWAL | bikefestiwal.pl | freetimefestiwal.pl
termin: 1 kwietnia, godz. 10.00-18.00 | 2 kwietnia, godz. 10.00-17.00
WSTĘP WOLNY
miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA