ROWEROWY GDAŃSK
czwartek, 18 kwietnia 2024

Drogi Kierowco wyprzedzaj bezpiecznie

Na terenie całego miasta montowane są tablice informacyjne przypominające o wymogu zachowania bezpiecznego odstępu. Można je już zobaczyć m.in. na ul. Wita Stwosza, Polanki, czy na Wyspie Sobieszewskiej. Do 10 września pojawi się 107 tablic.
s
Nowa tablica informacyjna przy ul. Turystycznej na Wyspie Sobieszewskiej.
d
I na Wita Stwosza...

Na terenie całego miasta montowane są tablice informacyjne przypominające o wymogu zachowania bezpiecznego odstępu. Można je już zobaczyć m.in. na ul. Wita Stwosza, Polanki, czy na Wyspie Sobieszewskiej. Do 10 września pojawi się 107 takich tablic.

Jednocześnie do gdańskich kierowców trafi blisko dwa tysiące naklejek promujących wzajemny szacunek na jezdni i bezpieczne wyprzedzanie rowerzystów.


Grafikę przypominającą o konieczności zachowania przez kierowców co najmniej metra odstępu od wyprzedzanych rowerzystów zaprojektowała społeczność forum rowerowego podrozerowerowe.info. 


Tablice pojawią się na drogach wjazdowych do Gdańska oraz przy ulicach, wzdłuż których nie ma wydzielonej infrastruktury rowerowej i rowerem jeździ się na zasadach ogólnych. Celem kampanii jest także przypominanie kierowcom, że rowerzyści są równoprawnymi użytkownikami drogi. Podobne tablice informacyjne stosuje się w innych krajach m.in. na Węgrzech, w Holandii, we Francji i w Kanadzie.

Organizatorem kampanii jest Urząd Miejski w Gdańsku w ramach realizacji projektu abc.multimodal współfinansowanego z programu Południowy Bałtyk.

asd