ROWEROWY GDAŃSK
czwartek, 18 kwietnia 2024

European Cycling Challenge - Gdańsk jedzie po milion!

Ponad 130 gdańskich pracodawców, 36 dzielnic, 25 gimnazjów i 15 uczelni bierze udział w V edycji Rowerowej Rywalizacji Miast czyli "European Cycling Challenge". W zeszłym roku gdańska drużyna wykręciła ponad 825 tys. km. W tym roku jedziemy po milion!
fg
Ponad 130 gdańskich pracodawców, 36 dzielnic, 25 gimnazjów i 15 uczelni bierze udział w V edycji Europejskiej Rywalizacji Miast czyli „European Cycling Challenge”. W zeszłorocznej edycji gdańska drużyna wykręciła ponad 825 tys. km. W tym roku jedziemy po milion! 

European Cycling Challenge to odbywająca sie w maju rowerowa rywalizacja europejskich miast zainicjowana w 2012 roku przez Bolonię. W ubiegłym roku dzięki zapałowi gdańszczan powstała największa drużyna w Europie. Gdańsk zwyciężył po raz drugi z rzędu, pokonując 52 miasta z 17 krajów, m.in.: Dublin, Rzym, Bazyleę, Glasgow, Pragę, Barceloną czy Warszawę. Gdańszczanie przejechali największą odległość oraz najwięcej kilometrów w stosunku do liczby mieszkańców. W tym roku Gdańsk broni pierwszego miejsca oraz tytułu Najbardziej Rowerowego Miasta. Przed mieszkańcami ogromne wyzwanie, ponieważ do rywalizacji zgłosiły się znów 52 europejskie miasta!

Jak wziąć udział?
- zarejestruj się na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl,
- pobierz darmową aplikację na smartfon „NAVIKI” (rejestracja możliwa również przez aplikację),
- wybierz drużynę – „Gdańsk” oraz grupę - nazwę firmy,uczelnię, gimnazjum lub dzielnicę.

Warto jeździć na rowerze przez cały maj i rejestrować wszystkie przejazdy (do pracy, na zakupy, rekreacyjne) przy użyciu aplikacji. Jeśli nie korzystasz ze smartfona możesz rejestrować pokonane na rowerze dystanse bezpośrednio na stronie internetowej www.cyclingchallenge.eu/pl. Także na tej stronie można na bieżąco śledzić wyniki.

W tym roku źródłem informacji, wzajemnego dopingu i dzielenia się wrażeniami jest grupa facebook'owa "Kręć kilometry dla Gdańska - European Cycling Challenge". Dla najbardziej aktywnych uczestników Miasto Gdańsk przygotowało nagrody, m.in. pamiątkowe koszulki rowerowe dla każdego, kto pokona 1000 km.

Więcej informacji o Europejskiej Rywalizacji Miast w Gdańsku

www.rowerowygdansk.pl
FB: Kręć kilometry dla Gdańska - European Cycling Challenge
e-mail: ecc@gdansk.gda.pl
tel.: (58) 526 80 84