ROWEROWY GDAŃSK
poniedziałek, 20 maja 2024

Gdańsk Business Run on WHEELS, czyli kółka na start!

Organizatorzy charytatywnego biegu Gdańsk Business Run szukają 30 chętnych do udziału w biegu dla osób na wózkach inwalidzkich oraz handbike'ach, który odbędzie się 2 września na półtorakilometrowej trasie.
ilustracja

Organizatorzy Gdańsk Business Run szukają 30 chętnych do udziału w biegu dla osób na wózkach inwalidzkich oraz handbike’ach, który odbędzie się 2 września na półtorakilometrowej trasie. Będzie to prolog do biegu głównego, w którym w 9 miastach wystartuje ponad 22 tysiące osób.

GBR on Wheels pilotażowo w Gdańsku
Gdańsk Business Run on Wheels jest dodatkowym biegiem w ramach Poland Business Run, czyli charytatywnego biegu sztafetowego odbywającego się w 9 miastach w Polsce: w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie.

GBR on Wheels odbędzie się pod patronatem pomorskiego oddziału PFRON-u oraz przy wsparciu fundacji: Integralia Ergo Hestii i Aktywnie do Przodu. Opłata startowa w wysokości 25 zł przeznaczona zostanie na pomoc beneficjentom Gdańsk Business Run.

- Zapisy do biegu sztafetowego są już zamknięte. Zgłosiło się 1500 osób. Zostały natomiast miejsca w GBR on Wheels i serdecznie zapraszamy zarówno amatorów na wózkach i handbike’ach, jak i tych, co już mają już za sobą wyjeżdżone kilometry – tłumaczy Magda Jabłońska, koordynator pomorskiego oddziału fundacji Poland Business Run, dodając, że trasa podobnie jak w przypadku biegu głównego jest przyjazna i ma zachęcić do podjęcia dalszej aktywności.

Linia mety/startu umiejscowiona jest na ulicy Droga do Wolności przy Sali BHP. Czas będzie liczony, natomiast każdy kto przejedzie całą trasę dostanie medal oraz nagrody.

ZAPISY: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/gdansk/zone-racer/gbr-on-wheels

O organizatorach GBR
GBR on Wheels oraz informacje dotyczące biegu głównego ogłoszono 9 sierpnia podczas konferencji prasowej, w budynku Argon. Gospodarzem była firma Torus, współorganizator Gdańsk Business Run.

Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, wytłumaczyła na niej, jak ważna jest rola wolontariuszy, którzy poświęcają czas i umiejętności po to, by na starcie stanęło ponad 22 tysiące osób.

- Jako miasto pokazujemy konsekwentnie, że projekty nie tylko społeczne, ale te które są prorozwojowe dla Gdańska, są możliwe, dlatego że są wśród nas osoby, firmy i organizacje społeczne, które patrzą innowacyjnie na rozwój, a miasto ma być po prostu brokerem takich działań – podkreślił Piotr Kowalczuk, zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej, dodając, że śledzi postępy zawodników, którzy pobiegną w drużynach urzędowych.

O trzyletniej współpracy z Poland Business Run wspomniał przedstawiciel sponsora głównego, firmy kurierskiej GLS Poland, Adam Fabianowski, Dyrektor Regionu North. Zapowiedział atrakcje w tzw. Strefie Kibica GLS. Firma ta jest nie tylko sponsorem, ale także partnerem logistycznym ogólnopolskich działań.

Z kolei pani Monika Truszkowska-Bednarek, prezes fundacji Integralia, zadeklarowała wsparcie przy organizacji pilotażowej edycji biegu na kółkach. Pracownicy firmy Ergo Hestia od 14 lat zbierają doświadczenie w obszarze aktywizacji sportowej oraz zawodowej osób z niepełnosprawnościami. To ważne, by takie osoby traktować jak każdego innego pracownika, a korzyści mogą być olbrzymie. Pracownicy z niepełnosprawnościami wspaniale motywują współpracowników, tym bardziej, że wysoko stawiają poprzeczkę także w rywalizacji sportowej.

Beneficjent GBR Marek Wesołowski potwierdza, że „sport hartuje ducha” i jest najlepszą rehabilitacją. Marek opowiedział o swojej przygodzie z koszykówką, o swojej wspaniałej drużynie i zdradził swoje sportowe marzenia.