ROWEROWY GDAŃSK
piątek, 19 lipca 2024

Gdańskie majowe kampanie rowerowe docenione!

Kampania Rowerowy Maj 2015 organizowana przez Miasto Gdańsk, nagrodzona została Złotą Szprychą – nagrodą od lat przyznawaną przez organizatorów Wielkiego Przejazdu Rowerowego. W tegorocznej edycji kampanii wzięło udział ponad 10 000 uczniów.

Kampania Rowerowy Maj 2015 organizowana przez Miasto Gdańsk, nagrodzona została Złotą Szprychą – nagrodą od lat przyznawaną przez organizatorów Wielkiego Przejazdu Rowerowego. W tegorocznej edycji kampanii - rekordowej pod każdym względem - doceniono fakt, że wzięło w niej udział ponad 10 000 uczniów – to 6 razy więcej niż w roku ubiegłym.

Drugą Złota Szprychę otrzymali mieszkańcy Gdańska za „wykręcenie kilometrów” w rowerowej rywalizacji miast - European Cycling Challenge (ECC). Przypomnijmy, Gdańsk wygrał rywalizację we wszystkich kategoriach, dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz firm, które przy okazji ECC rywalizowały w kampanii Rowerem do Pracy organizowanej przez Miasto Gdańsk już trzeci raz z rzędu.

I tak oto w Gdańsku maj uzyskał status miesiąca rowerowego. W tym roku nagrody trafiły nie tylko do uczestników kampanii, ale także do ich organizatorów, za co serdecznie dziękujemy.

Więcej informacji o kampanii Rowerowy Maj i ECC.