ROWEROWY GDAŃSK
środa, 28 lutego 2024

Gra miejska Śladami Plentego - Skarb Wyspy Sobieszewskiej

Podejmij wyzwanie plenerowej gry "Śladami Plentego - Skarb Wyspy Sobieszewskiej". Rozwiązując zagadki możesz nie tylko odkrywać uroki wyspy, ale także wygrywać nagrody. Zabawa trwa do 30 listopada.
cmd
Fot. Anna Rezulak/ KFP

Podejmij wyzwanie nowej plenerowej gry questowej “Śladami Plentego - Skarb Wyspy Sobieszewskiej”. Rozwiązując zagadki możesz nie tylko odkrywać uroki wyspy, ale także wygrywać nagrody. Zabawa trwa do 30 listopada.

Gra jest bezpłatna i nie ma ograniczeń wiekowych. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu i zainstalowaną bezpłatną aplikacją Questy VistGdansk.
Zagadka nawiązuje do historii Ludwika Plentego - odkrywcy i podróżnika, któremu już poświęcono jedną questową grę w Ratuszu Głównego Miasta pn. „Gmerk ukryty w Ratuszu”.

Tym razem uczestnicy ruszą w plener w poszukiwaniu skarbu Wyspy Sobieszewskiej. Korzystając z gry, można się świetnie bawić, wędrując pomiędzy punktami według wskazówek wyświetlających się na ekranie telefonu. Niektóre zagadki są proste, przy innych trzeba się nagłowić. W razie kłopotów można skorzystać z podpowiedzi. W grze można wziąć udział samemu. Można też przypisać się do jednej z drużyn i zbierać punkty na konto szkoły. W tym drugim przypadku wszyscy pracują na dorobek punktowy placówki. Do szkolnej drużyny mogą przystąpić także osoby, które nie są uczniami (np. rodzice).

Jak zagrać?
Po ściągnięciu aplikacji Questy VistGdansk należy udać się na Wyspę Sobieszewską i przemieszczać się po kolejnych punktach trasy, rozwiązując zagadki.

Uczestnicy indywidualni, którzy pomyślnie przejdą grę, wezmą udział w losowaniu 40 nagród - bonów o wartości 100 zł na zakupy w sklepie sportowym. Natomiast w kategorii szkół nagrodzone zostaną trzy najlepsze placówki. Otrzymają bony do sklepu sportowego o wartości: 1. miejsce - 8000 zł, 2. miejsce - 5000 zł i 3. miejsce 3000 zł. Wszystkie nagrody zostaną wręczone podczas gali. Grać można do 30 listopada 2018 r.

Ważne informacje
“Odstęp terenowy” pomiędzy etapami gry wynosi około 2 - 3 km. Można go pokonać pieszo albo np. na rowerze. W trakcie gry należy zwracać uwagę na połączenie z internetem, gdyż jest ono wymagane do prawidłowego działania aplikacji. Podstawą otrzymania nagrody indywidualnej jest zaprezentowanie widoku aplikacji przedstawiającej ukończenie questu (tzw. certyfikat) wraz z unikalnym kodem uczestnika nadawanym przez aplikację przy instalacji.

ffd