ROWEROWY GDAŃSK
piątek, 19 lipca 2024

Już niebawem rowerowy przejazd tunelem

"Wykręć swój koktajl" na specjalnie zaprojektowanym rowerze, zobacz pokaz akrobatyki rowerowej i naucz się podstaw jazdy na rolkach. Zaplanowany na niedzielę 28 kwietnia Przejazd Rowerowy Tunelem pod Martwą Wisłą będzie obfitować w atrakcje.
grafika

„Wykręć swój koktajl” na specjalnie zaprojektowanym rowerze, zobacz pokaz akrobatyki rowerowej i naucz się podstaw jazdy na rolkach. Zaplanowany na niedzielę 28 kwietnia Przejazd Rowerowy Tunelem pod Martwą Wisłą obfitować będzie w atrakcje.

Przejazd odbędzie się z okazji trzeciej rocznicy otwarcia Tunelu im. ks. abp. Tadeusza Gocłowskiego oraz piętnastolecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Oprócz warsztatów rolkarskich dla dzieci i dorosłych, spektakularnych pokazów akrobatyki rowerowej, możliwości skorzystania z tzw. „blender bike” i przygotowania sobie koktajlu na rowerze, na uczestników jak co roku czeka ciepły posiłek serwowany wprost z kuchni polowej i animacje na scenie. Na najmłodszych – i nie tylko - czeka aktywna zabawa i szereg ciekawych proekologicznych animacji, w tym wielkoformatowa gra edukacyjna promująca budowanie postaw przyjaznych środowisku. Na miejscu będzie można również przybić piątkę z SuperSorterem oraz jego przyjaciółką Biolą.

Impreza rozpocznie się 28 kwietnia zbiórką o godzinie 10:30 na placu przy Stadionie Energa Gdańsk (od strony Fun Areny). O godzinie 11:15 wstrzymany zostanie ruch samochodów i kolumna rowerowa wyruszy w stronę tunelu. Trasa powrotna prowadzić będzie przez drugą nitkę tunelu oraz parking P1. Trasa przejazdu liczy około 4,5 km.

Należy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa wjazd do tunelu na rolkach, hulajnodze czy deskorolce jest niemożliwy, natomiast rowerzyści poniżej 15 roku życia będą mogli przejechać tunel wyłącznie pod opieką osoby dorosłe.

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM WYDARZENIA