ROWEROWY GDAŃSK
poniedziałek, 20 maja 2024

Miasto Gdańsk broni pierwszego miejsca w European Cycling Challenge!

Miasto Gdańsk po raz drugi weźmie udział w European Cycling Challenge. W ubiegłym roku gdańska drużyna odniosła wielkie zwycięstwo pokonując 38 miast z całej Europy! W tym roku Gdańsk broni pierwszego miejsca oraz tytułu Najbardziej Rowerowego Miasta. Rowerowa rywalizacja startuje 1 maja i potrwa przez cały miesiąc.

Miasto Gdańsk po raz drugi weźmie udział w „European Cycling Challenge”.
W ubiegłym roku gdańska drużyna odniosła wielkie zwycięstwo pokonując 38 miast z całej Europy! W tym roku Gdańsk broni pierwszego miejsca oraz tytułu Najbardziej Rowerowego Miasta. Rowerowa rywalizacja startuje 1 maja i potrwa przez cały miesiąc.

European Cycling Challenge to rowerowa rywalizacja europejskich miast zainicjowana przez miasto Bolonia w 2012 roku. Miasta reprezentowane są przez drużyny złożone z mieszkańców, które rywalizują między sobą pod względem liczby przejechanych kilometrów. W tym roku o zwycięstwo Gdańsk powalczy m.in. z Dublinem, Rzymem, Bazyleą, Glasgow, Pragą, Barceloną oraz Warszawą.

Plakat

Kampania European Cycling Challenge trwa przez cały maj, a aby wziąć w niej udział należy:

- zarejestrować się na stronie cyclingchallenge.eu,

- pobrać darmową aplikację na smartfon „Cycling365” (rejestracja możliwa również przez aplikację),

- wybrać swoją drużynę – „Gdańsk”,

- a następnie jeżdżąc na rowerze przez cały maj rejestrować wszystkie swoje przejazdy przy użyciu aplikacji.

Osoby, które nie posiadają smartfona, mogą uczestniczyć w kampanii, rejestrując pokonane na rowerze dystanse bezpośrednio na stronie. Dla uczestników używających innych aplikacji istnieje możliwość importowania plików gpx na stronie.

Na gdańskich rowerzystów czekają liczne nagrody w tym: dla najlepszej „100-tki” oraz najbardziej rowerowych grup firmowych. Wśród uczestników zostanie rozlosowany rower oraz wartościowe akcesoria rowerowe!

Każdy kto pokona 1000 km otrzyma pamiątkową koszulkę rowerową.

Do udziału  w kampanii zapraszamy wszystkie gdańskie firmy w ramach akcji  "Rowerem do pracy", którą Miasto Gdańsk organizuje już po raz czwarty. Firmy, mogą rejestrować się do udziału w European Cycling Challenge jako grupy i konkurować między sobą w liczbie przejechanych kilometrów. Więcej informacji o kampanii „Rowerem do pracy” znajduję się tutaj.

Masz pytanie dotyczące kampanii European Cycling Challenge lub chcesz zarejestrować grupę - skontaktuj się z nami: ecc@gdansk.gda.pl