ROWEROWY GDAŃSK
środa, 28 lutego 2024

Piknik podsumowujący Rowerowy Maj 2019 – laureatów poznamy w czwartek

Kolejna edycja Rowerowego Maja dobiegła końca, angażując w samym Gdańsku ponad 34 tys. uczestników. Laureatów kampanii czyli najbardziej rowerowe szkoły poznamy już w czwartek (6 czerwca) podczas pikniku w gdańskim centrum nauki Hevelianum.

Kolejna edycja Rowerowego Maja dobiegła końca, angażując w samym Gdańsku ponad 34 tys. uczestników. Wiemy już, że frekwencja rowerowa w Gdańsku wyniosła 57% a uczniowie oraz pracownicy placówek edukacyjnych odbyli ponad 950 tys. aktywnych podróży do szkół i przedszkoli. Laureatów kampanii czyli najbardziej rowerowe szkoły poznamy już w czwartek (6 czerwca) podczas pikniku w gdańskim centrum nauki Hevelianum.

W wydarzeniu uczestniczyć będzie ponad pół tysiąca dzieci z co najmniej 26 szkół i przedszkoli. Pokaz naukowy i akrobatyczny, plac zabaw, balonowe kreacje i banki mydlane, zabawy zdalnie sterowanymi samochodami oraz warsztaty bezpieczeństwa w roku drogowym to tylko część atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas pikniku.

Jednak kluczem programu, na który uczestnicy i koordynatorzy czekają z zapartym tchem będzie wręczenie nagród laureatom kampanii Rowerowy Maj 2019. Poznamy najbardziej rowerowe szkoły i przedszkola spośród 152 gdańskich placówek edukacyjnych biorących udział w kampanii społecznej Rowerowy Maj. Już tradycyjnie nagrody za trzy pierwsze miejsca przyznane zostaną w kategoriach szkół dużych, średnich i małych. Nagrody te ufundowała Prezydent Miasta Gdańska.

Nagrodzona zostanie także najbardziej rowerowa klasa. To właśnie w czwartek okaże się, czy choćby jednej klasie udało się uzyskać rowerową frekwencję na poziomie 100 proc. Sponsorami nagród dla klas są Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz SportPoland.

Rozlosowane zostaną też nagrody dla szkolnych i przedszkolnych koordynatorów kampanii Rowerowy Maj 2019 czyli cztery rowery ufundowane przez Carrefour i Galeria Morena oraz salony rowerowe szprychy.com.

AGENDA WYDARZENIA
PIKNIK – Podsumowanie kampanii Rowerowy Maj 2019
Kiedy: 6 czerwca 2019r., w godz.: 9:00-15:00
Gdzie: plac w centrum nauki Hevelianum

9:00 – przywitanie uczestników, informacja o atrakcjach
9:15 – pokaz naukowy Hevelianum
9:30 – część oficjalna – rozdanie nagród i wyróżnień przez Piotra Grzelaka, Zastępcę Prezydenta Miasta Gdańska oraz sponsorów
10:30 – losowanie nagród dla koordynatorów
11:40 – Konkursy na scenie
12:30 – Pokaz akrobatyki
12:45 – Konkursy na scenie
13:30-14:00 – zakończenie pikniku.