ROWEROWY GDAŃSK
niedziela, 23 czerwca 2024

"Podczep się" w przedszkolu

Rodzice przetestują przyczepki rowerowe, które w ramach realizacji projektu cities.multimodal miasto przekaże przedszkolom. Pod hasłem "Podczep się" rusza kampania adresowana do rodziców i opiekunów prawnych gdańskich przedszkolaków.
GK

Rodzice gdańskich przedszkolaków przetestują przyczepki rowerowe, które w ramach realizacji projektu cities.multimodal miasto przekaże przedszkolom. Pod hasłem „Podczep się” rusza kampania kierowana do rodziców i opiekunów prawnych przedszkolaków.

Projekt zakłada przekazanie gdańskim przedszkolom samorządowym przyczepek rowerowych do bezpłatnego użyczania rodzicom. Przyczepki udostępniane będą na tydzień, a rodzice będą mogli wypróbować jazdę po mieście i w terenie.

Pilotażowo przyczepki trafią do 11 przedszkoli w obrębie tzw. Centralnego Pasma Usługowego, tj. wzdłuż głównej osi komunikacyjnej od Śródmieścia, poprzez Wrzeszcz aż po Oliwę. Lokalizacja nie jest przypadkowa, gdyż wzdłuż al. Grunwaldzkiej znajduje się większość powierzchni biurowej Gdańska (76 proc.), trzy największe uczelnie oraz wiele centrów edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i biznesowych.

Docelowo przyczepki trafią też do pozostałych przedszkoli samorządowych w Gdańsku. Każdy rodzic będzie mógł w przedszkolu, do którego uczęszcza jego pociecha, bezpłatnie wypożyczyć przyczepkę rowerową. Po podpisaniu umowy na bezpłatne użyczenie przyczepki, rodzic przejdzie instruktaż z montażu i użytkowania przyczepki rowerowej.

Rodzice wypełnią także ankiety badające sposoby i warunki podróżowania z dzieckiem do i z przedszkola. Dzięki akcji, rodzice będą mogli aktywnie spędzić czas ze swoimi pociechami, wpajając in dobre nawyki transportowe. Jeśli pomysł się sprawdzi, Miasto Gdańsk zakupi w przyszłości więcej przyczepek.

W ramach projektu cities.multimodal - System transportu miejskiego w transformacji ku mobilności niskoemisyjnej, Miasto Gdańsk promuje aktywny styl życia. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z programu Interreg Regionu Morza Bałtyckiego zakupiono m.in. przyczepki rowerowe do przewozu dzieci, finansowany jest program nauki jazdy w ruchu ulicznym dla młodzieży szkolnej oraz program certyfikacji pracodawców przyjaznych komunikacji rowerowej.

WZÓR UMOWY
ULOTKA
PLAKAT
ZARZĄDZENIE
ZARZĄDZENIE ZMIENIAJĄCE

Więcej informacji o projekcie cities.multimodal:
www.cities-multimodal.eu
#citiesmultimodal
#newsletter

Cities.Multimodal - Logotypy Projektu EU