ROWEROWY GDAŃSK
sobota, 20 lipca 2024

Ponad 100 koordynatorów na spotkaniu organizacyjnym!

Frekwencja dopisała, gromadząc 67 szkolnych oraz 41 przedszkolnych koordynatorów Rowerowego Maja 2017 na warsztatach w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. 6 i 7 kwietnia opowiedzieliśmy o kampanii, zasadach bezpieczeństwa i komunikacji marketingowej.

Frekwencja dopisała, gromadząc 67 szkolnych oraz 41 przedszkolnych koordynatorów kampanii Rowerowy Maj 2017 na warsztatach w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. 6 i 7 kwietnia opowiedzieliśmy o przebiegu kampanii, zasadach bezpieczeństwa i komunikacji marketingowej.

przedszkole

Uczestnicy dowiedzieli się, jak gdańska kampania z inicjatywy lokalnej przekształciła się w akcję o zasięgu międzymiastowym oraz, na czym polega rola szkolnego koordynatora. Osoby takie, odpowiadają za przebieg kampanii w danej szkole czy przedszkolu, przekazują materiały informacyjne, sprawują pieczę nad szkolnym dziennikiem rowerowym, motywują i zagrzewają do zdrowej rywalizacji nauczycieli i uczniów. A ponieważ przykład idzie z góry, koordynatorzy często sami dojeżdżają do pracy na rowerach.

Osoby, które Rowerowy Maj koordynować będą po raz pierwszy, zapoznały się głównie z zasadami realizacji kampanii i mogły zadawać pytania doświadczonym koordynatorom. Natomiast koordynatorów z ubiegłych lat interesować mogły zmiany w regulaminie np. zasady przyznawania nagród indywidualnych i klasowych czy określania rowerowej frekwencji.

Na spotkaniach przedstawiono także harmonogram tegorocznej kampanii, nagrody dla uczestników oraz listy uczestniczących szkół wraz z podziałem na kategorie oraz ważną innowację – interaktywny szkolny dziennik rowerowy, który pozwoli organizatorowi na bieżąco gromadzić dane dotyczące aktywności rowerowej uczniów, klas i szkół.

ZOBACZ PREZENTACJĘ DLA KOORDYNATORÓW SZKOLNYCH

ZOBACZ PREZENTACJĘ DLA KOORDYNATORÓW PRZEDSZKOLNYCH