ROWEROWY GDAŃSK
poniedziałek, 20 maja 2024

Pracujesz zdalnie? Zadbaj o siebie robiąc ćwiczenia

Pracujesz zdalnie? Zadbaj o siebie robiąc regularne przerwy, ćwiczenia rozciągające oraz bądź przy tym konsekwentny. Jeśli idziesz na zakupy lub coś załatwiasz, każdą okazję wykorzystuj, myśląc o swoim zdrowiu i kondycji. Nie wsiadaj do auta, wybierz rower lub idź na piechotę.

 

praca zdalna

 

Epidemia koronawirusa zmusiła wielu z nas do pozostania w domu i pracy zdalnej. Nie mamy w większości przypadków doskonałych stanowisk pracy, wygodnych biurek i krzeseł. Na dłuższą metę siedzenie na kanapie z laptopem może być szkodliwe. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy utknęli przed komputerami, do ruchu w domu oraz wykonywania prostych ćwiczeń. Aby być produktywnym w czasie pracy zdalnej należy zadbać o przerwy. Przynajmniej raz na godzinę wstań, rozciągnij się i wykonaj proste ćwiczenia rozluźniające. Dla zdrowia oczu co pół godziny oderwij się od monitora i spójrz przez okno. Jeśli idziesz na zakupy lub musisz coś załatwić, nie wsiadaj do auta tylko wybierz rower lub idź na piechotę. Możesz w taki prosty sposób zadbać o ruch, zwłaszcza w sytuacji, gdy w ostatnich kilkunastu dniach zamknięte są kluby sportowe.

Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na pracę zdalną i tych zachęcamy do przemieszczania się rowerem zamiast komunikacją miejską lub autem. Rower jest w czasie epidemii jednym z bezpieczniejszych środków transportu, gdzie unikamy skupisk ludzi, wybieramy trasy mniej uczęszczane, mamy wpływ na zachowanie odstępu. Pamiętajmy też o obowiązku zasłaniania ust i nosa. W czasie epidemii, ze względu na mniejszy ruch samochodowy, zredukowaną komunikację publiczną, przemieszczanie się rowerem powinno być bezpieczne, szybkie i przyjemne.