ROWEROWY GDAŃSK
piątek, 19 lipca 2024

Przejazd rowerowy z wizją lokalną infrastruktury rowerowej!

12 października odbędzie się wspólny objazd rowerowy, który wyrusza o godz. 11.00 spod Urzędu Miejskiego! Przejazd jest wizją lokalną prowadzonego audytu polityki rowerowej Gdańska, która ma na celu ocenę jakości i komfortu infrastruktury rowerowej. Umożliwi podjęcie działań, by można było jeszcze bezpieczniej i wygodniej poruszać się rowerem po Gdańsku!

 

Drodzy Mieszkańcy, Szanowni Radni, Koleżanki i Koledzy,

zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym etapie audytu polityki rowerowej Gdańska. Po części teoretycznej nadszedł czas na wizję lokalną czyli wspólny objazd rowerowy naszego miasta. Spotykamy się przed budynkiem urzędu miasta w sobotę, 12 października 2019 roku o godzinie 11:00, z własnymi rowerami.

zdjęcie 2 kongres przejazd

 

 

Przejazd, ma na celu ocenę jakości i komfortu infrastruktury rowerowej. Naoczne sprawdzenia warunków, w których funkcjonuje obecnie ruch rowerowy w Gdańsku umożliwi wypracowanie zestawu rekomendacji: działań potrzebnych  i możliwych do podjęcia w ciągu najbliższych 2 lat by można było jeszcze bezpieczniej i wygodniej poruszać się rowerem. W ciągu 2-3 godzinnej przejażdżki z ekspertami ds. polityki rowerowej spojrzymy na nasze miasto z nowej perspektywy, dokumentując wszelkie interesujące, czy wymagające interwencji miejsca. Przejazd będzie obejmował istotne z punktu widzenia polityki rowerowej cele podróży takie jak  dworzec kolejowy, urząd miasta, centrum handlowe, szkoła, osiedla mieszkaniowe itp.

Znane przysłowie mówi, że na rower nie ma złej pogody, bywają jedynie nieodpowiednio do niej przygotowani rowerzyści. Dlatego prosimy o przygotowanie się do jazdy bez względu na warunki atmosferyczne, by ani ewentualny wiatr, upał czy deszcz nie skłonił nas do pozostania w domu. Zakładamy wolne tempo jazdy i częste przerwy umożliwiające omówienie istotnych szczegółów – dlatego zapraszamy do udziału osoby w każdym wieku.

Serdecznie zapraszamy!