ROWEROWY GDAŃSK
czwartek, 18 kwietnia 2024

Rekord frekwencji pobity, świętujemy rowerowo!

Frekwencja podczas wyborów parlamentarnych w Gdańsku wyniosła 72,54 %. Zgodnie z obietnicą prezydent Gdańska, w najbliższą sobotę i niedzielę wstęp do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i Europejskiego Centrum Solidarności dla wszystkich odwiedzających będzie bezpłatny. Zapowiada się kolejny frekwencyjny rekord. W ten weekend warto rozważyć pozostawienie samochodu w domu i dojazd do Zoo lub ECS na rowerze lub komunikacją miejską!
Zoo

Dojazd do Zoo na rowerze to świetna okazja, aby skorzystać z ostatnich ciepłych dni i wykręcić dodatkowe punkty w trwającej tylko do 30 października grze rowerowej „Kręć kilometry dla Gdańska”. Przypominamy, że punkty w październiku sa liczone x 2! Przed bramą główną zoo, w pobliżu już istniejących stojaków rowerowych, zostaną przygotowane dodatkowe miejsca postojowe, w których będzie można pozostawić swoje rowery.

W sobotę w godz. 9:00 - 16:00  w poblizu wejścia do Zoo stanie namiot akcji Kręć Kilometry dla Gdańska. Dla każdego, kto zdecyduje się przyjechać do Zoo rowerem, w godz. 9:00 - 11:30 i 13:30 - 16:00 przewidziana jest darmowa kawa lub herbata. Dodatkowo, wszyscy rowerzyści otrzymają upominki  - opaski odblaskowe. W namiocie będzie można również odebrać nagrody - torby ekologiczne, za wykręcone 777 pkt w grze Kręć kilometry dla Gdańska.