ROWEROWY GDAŃSK
poniedziałek, 20 maja 2024

Rekordowa kampania "Rowerem do pracy"!

Kampania Rowerem do pracy jak co roku przyniosła nowe rekordy. W tegorocznej IV już edycji wzięły udział aż 132 firmy pokonując łącznie 595 tys. km! To już niemal tradycja. Przez cały maj gdańszczanie kręcili kilometry dla swoich firm. Celem akcji była przede wszystkim dobra zabawa, w trakcie której wielu uczestników miało okazję przekonać się, że rower to rzeczywiście najlepszy środek transportu w mieście.

Kampania „Rowerem do pracy” jak co roku przyniosła nowe rekordy. W tegorocznej IV już edycji wzięły udział aż 132 firmy, których pracownicy pokonali łącznie 595 tys. km!

To już niemal tradycja. Przez cały maj gdańszczanie kręcili kilometry dla swoich firm. Celem akcji była przede wszystkim dobra zabawa, w trakcie której wielu uczestników miało okazję przekonać się, że rower to rzeczywiście najlepszy środek transportu w mieście.

Uczestnicy rywalizowali między sobą pod względem liczby kilometrów przejechanych na rowerze przez cały maj, a podstawą oceny były "wykręcone" kilometry w stosunku do liczby pracowników zatrudnionych w firmie. Tak jak w ubiegłym roku, również tegoroczna kampania odbyła się w ramach ogólno-miejskiej akcji „Kręć kilometry dla Gdańska”, a kilometry pokonane przez pracowników gdańskich firm pomogły Gdańskowi odnieść drugą z rzędu wygraną w „European Cyling Challenge”.

nagrodzeni

Wśród najbardziej zakręconych rowerzystów rozgorzała prawdziwa rywalizacja, która trwała do ostatnich godzin kampanii. Każdy chciał wykręcić jak najwięcej kilometrów dla swojej firmy. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Makulski (4312 km) z Urzędu Celnego w Gdańsku, który wyprzedził Pawła Pikusa (3207 km) z Grupy Kapitałowej Lotos.

Podobnie jak w ubiegłym roku firmy konkurowały w 5 kategoriach wielkościowych (mikro, małe, średnie, duże oraz największe firmy).

W kategorii Mikro wygrał Institute of Native Linguistics z wynikiem 1445 km/pracownika, wśród małych firm bezkonkurencyjna była firma Soctt Wilson której pracownicy przejechali średnio po 405 km, wśród średnich firm najlepszy wynik osiągnął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku osiągając 119 km/pracownika, wśród dużych firm najlepszy okazał się Urząd Celny w Gdańsku z rezultatem 122km/pracownika, natomiast LPP S.A. uzyskał najlepszy rezultat wśród największych firm – 24km/pracownika (wszystkie rezultaty znajdują się w załączniku pod artykułem).

W klasyfikacji generalnej, którą można było przez cały maj śledzić na stronie cyclingchallenge.eu najwięcej km dla Gdańska wykręcili pracownicy Grupy Kapitałowej Lotos – aż 51 994 km, Urzędu Celnego w Gdańsku – 31 624 km oraz LPP S.A. 31 147 km.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim rowerzystkom i rowerzystom za tak wspaniałe zaangażowanie. Razem tworzymy najlepszą rowerową drużynę w Europie!!!

Wyniki kampanii "Rowerem do pracy" 2016

Wyniki kmapanii "Rowerem do pracy" 2015