ROWEROWY GDAŃSK
poniedziałek, 20 maja 2024

Rowerami z Wrocławia do Gdańska w ciągu 24 godzin!

Pojadą z Wrocławia do Gdańska. Na handbike'ach w ciągu 24 godzin przejadą ponad 500 km. W niedzielę 30 października o godz. 12:00 przy molo w Brzeźnie po raz piewszy przekroczy metę w Gdańsku Integracyjny Maraton Rowerowy!
Pojadą z Wrocławia do Gdańska. Na handbike’ach w ciągu 24 godzin przejadą ponad 500 km. W niedzielę 30 października o godz. 12:00 przy molo w Brzeźnie po raz pierwszy przekroczy metę w Gdańsku Integracyjny Maraton Rowerowy!
g
Fot. Rowery Integracyjne

Piętnaście osób na co dzień poruszających się na wózkach inwalidzkich, kobiety i mężczyźni, w sobotę rano stanie przed wyzwaniem pokonania trasy ponad 500 kilometrów. Na rowerach – handbike’ach czyli takich, które napędzane są siłą rak. Swoim przejazdem chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na możliwości osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

O sobie mówią : - Jesteśmy grupą aktywnych ludzi, którzy działają przy wypożyczalni integracyjnych rowerów typu „handbike” we Wrocławiu. Chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne są aktywne, lubią adrenalinę i rywalizację – mówi Stanisław Kośnik główny organizatorIntegracyjnego Maratonu Rowerowego „Bez Barier” Wrocław - Gdańsk 2016 z "Aktywnie do Przodu" – To nie będzie pierwszy maraton w którym bierzemy udział, ale do Gdańska przyjedziemy po raz pierwszy. Zaprosił nas Michał Antoniuk, który chciał pokazać w swoim mieście taką formę aktywności dla osób niepełnosprawnych – dodaje Kośnik.

W grupie pojadą zarówno osoby na co dzień aktywne fizycznie, jak i te które z rowerów korzystają okazjonalnie.
- Wierzymy, że wszyscy będą mieli siły, by zmierzyć się z tym dystansem. Nie będzie dla nas przeszkodą nawet zła pogoda, na którą też się przygotowujemy. Przecież na co dzień poruszając się na wózkach docieramy tam gdzie chcemy, do kina, na randkę czy do szkoły niezależnie od panującej aury. I tak będzie tym razem – podkreśla Kośnik.

Wypróbuj jazdy na handbike'u w Brzeźnie
Meta maratonu znajdować się będzie na promenadzie przy molo w Brzeznie. To tam w niedzielę 30 października o godz. 12:00 pojawią się rowerzyści. W powitaniu maratończyków udział weźmie pierwsza w Polsce grupa cheerleaderek na wózkach "Cheerleaders FLEX Pomorze”. W zespole, którego trenerką jest Monika Matusiewicz-Herrmann, tańczy siedem, bardzo ambitnych i pracowitych dziewczyn, które na swoim koncie mają już kilkanaście występów w Trójmieście oraz poza nim.
Podczas festynu powitalnego będzie okazja do wypróbowania integracyjnych rowerów typu „handbike”. Będzie to pierwsza taka okazja w naszym mieście.