ROWEROWY GDAŃSK
piątek, 19 lipca 2024

Rowerem do pracy 2015

Kampania Rowerem do pracy 2015 już za nami. Tegoroczna edycja była rekordowa pod każdym względem. W tegorocznej III już edycji wzięło udział 1660 osób z ponad 80 firm, pokonując łącznie 333 tys. km!

Kampania „Rowerem do pracy” 2015 już za nami. Tegoroczna edycja była rekordowa pod każdym względem. W tegorocznej III już edycji wzięło udział 1660 osób z ponad 80 firm, pokonując łącznie 333 tys. km!

Uczestnicy rywalizowali między sobą pod względem liczby kilometrów przejechanych na rowerze przez cały maj, a podstawą oceny były kilometry "wykręcone" na rowerze w stosunku do liczby pracowników zatrudnionych w firmie. Warto wspomnieć, że w tym roku konkurencja odbywała się w ramach ogólno-miejskiej akcji „Kręć kilometry dla Gdańska”, a kilometry pokonane przez pracowników gdańskich firm pomogły Gdańskowi odnieść spektakularną wygraną w „European Cyling Challenge”.

Rowerem do Pracy 2015 Lh
Rowerem do pracy 2015

W wielu firmach pracownicy rozpoczynali dzień od przejrzenia tabeli wyników i żywej dyskusji na temat tras pokonanych dzień wcześniej. Niejednokrotnie motywacją było to, aby wyprzedzić kolegę z pokoju czy swojego szefa, dlatego w maju na drogach rowerowych ruch był wyraźnie większy niż zazwyczaj. Niektórzy jeździli do pracy dłuższą drogą zdobywając przy okazji cenne kilometry do klasyfikacji.

W tym roku firmy konkurowały w 5 kategoriach wielkościowych (mikro, małe, średnie, duże oraz największe firmy).

W kategorii Mikro wygrało Centrum Treningu Umiejętności Społecznych TPBA z wynikiem 109 km/pracownika, wśród małych firm bezkonkurencyjna była stocznia Conrad S.A., której pracownicy przejechali średnio po 302 km, wśród średnich firm najlepszy wynik osiągnęła firma Biproraf Sp. z o.o. osiągając 111 km/pracownika, wśród dużych firm najlepszy okazał się Jeppesen Poland z rezultatem 47km/pracownika, natomiast Urząd Miejski w Gdańsku uzyskał najlepszy rezultat wśród największych firm – 18km/pracownika (wszystkie rezultaty znajdują się w załączniku pod artykułem).

W klasyfikacji generalnej, którą można było przez cały maj śledzić na stronie cyclingchallenge.eu najwięcej km dla Gdańska wykręcili pracownicy Grupy Kapitałowej Lotos – aż 32 546 km, Urzędu Miejskiego w Gdańsku – 19 535 km oraz LPP S.A. 16 961 km.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim rowerzystkom i rowerzystom za tak wspaniałe zaangażowanie. Wygrana Gdańska w „European Cycling Challenge” to indywidualny sukces każdego z nas. Maj dopiero co minął, ale już powoli zaczynamy planować „Rowerem do pracy” 2016 – do zobaczenia w przyszłym roku!


>>Rowerem do pracy - klasyfikacja końcowa<<