ROWEROWY GDAŃSK
sobota, 13 lipca 2024

Rowerem do pracy i szkoły. Kręć kilometry dla Gdańska" stratujemy z XI edycją kampanii społecznej!

Autor: Adrianna Szameitat
Już 1 września rusza kolejna edycja kampanii "Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska"!

"Rowerem do pracy i szkoły. Kręć kilometry dla Gdańska" stratujemy z XI edycją kampanii społecznej!

Baner internetowy 2023

Już 1 września rusza kolejna edycja kampanii "Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska"! W tym roku czeka nas sporo zmian, w tym te najważniejsze, w zasadach punktacji. Zmiany są wynikiem wniosków zgłaszanych przez uczestników poprzednich edycji. Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych, jak zawsze do jazdy będą nas motywowały atrakcyjne nagrody.

W tym roku kręcimy od 1 września do 30 listopada. Celem kampanii jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz inspirowanie do wykorzystywania roweru i innych form mikromobilności jako głównych środków transportu w codziennych podróżach do pracy i szkoły. Przejazdy można odbywać również na hulajnodze, deskorolce lub rolkach.

Nowe zasady

Nowości!

Największe zmiany zachodzą w sposobie punktacji. Nowy system ma na celu docenić przede wszystkim regularność, ale także zachęcić do okazjonalnych dłuższych wypraw rowerowych. Liczba punktów zdobywana za przejechane kilometry będzie limitowana. Przez 6 dni w tygodniu będzie można zdobyć do 20 pkt, a w jeden dowolny dzień do 100 pkt za kilometry. Każdy pełny przejechany kilometr to 1 pkt.

Oczywiście podstawą punktacji są premie za dojazd i powrót z pracy lub szkoły. Te punkty można zdobyć dwa razy dziennie, maksymalnie 10 razy w tygodniu w dowolne dni. Aby zostały zaliczone należy dołączyć w aplikacji do drużyny firmowej (lub szkolnej) i zakończyć lub rozpocząć przejazd w lokalizacji firmy (szkoły) lub jej oddziału. Pozostałe przejazdy będą punktowane tylko za przejechane kilometry.

Kolejną nowością są punkty bonusowe za odwiedzenie wyznaczonych miejsc w Gdańsku. Co tydzień będzie funkcjonowało jedno miejsce bonusowe. Będzie to dobra okazja do poznawania ciekawych zakątków naszego miasta, ale też szansa na zdobycie dodatkowych 20 pkt. Lokalizacje punktów bonusowych będą w zakładce "Odkrywaj Gdańsk". Będą to miejsca związane z historią, kulturą, przyrodą lub architekturą Gdańska. Zadaniem uczestnika kampanii będzie odwiedzenie tego miejsca w tygodniu, w którym będzie ono aktywne. Zakończenie przejazdu po dotarciu w miejsce bonusowe spowoduje doliczenie dodatkowych 20 pkt.

Dla miłośników długich dystansów będą funkcjonowały poziomy, które osiągnie się po przejechaniu każdych 1111 km. To dodatkowe wyzwanie dla tych, którzy lubią sobie postawić ambitne cele. Najniższy poziom to oczywiście 1111 km, a najwyższy 9999 km. Na zdobywców najwyższego poziomu będą czekały nagrody niespodzianki.

Jak się zapisać?

Aby dołączyć do gry, należy pobrać bezpłatną aplikację Activy (Play/App Store), dołączyć do drużyny firmowej, uczelnianej, szkolnej, dzielnicowej, organizacyjnej lub rozpocząć rywalizację indywidualną. Firmy i organizacje rejestrują swoje drużyny do akcji poprzez formularz na stronie internetowej: grarowerowa.com. Natomiast drużyny dla wszystkich gdańskich dzielnic, szkół ponadpodstawowych i uczelni są już utworzone w aplikacji, wystarczy do nich dołączyć.

Najważniejsze informacje:

- kampania trwa od 1 września do 30 listopada;

- 20 pkt. za każdy dojazd lub powrót z pracy, szkoły lub uczelni (max 2 razy dziennie, 10 razy w tygodniu);

- pozostałe przejazdy są punktowane tylko za przejechane km;

- 1 pkt za każdy pełny km, maksymalnie do 20 pkt dziennie przez 6 dni w tygodniu;

- raz w tygodniu do 100 pkt za przejechane km (aplikacja wybiera najlepszy wynik z tygodnia i dodaje punkty w poniedziałek);

- Odkrywaj Gdańsk - 20 pkt za dojazd w wyznaczone miejsce bonusowe. W każdym tygodniu kampanii będzie funkcjonowało inne miejsce bonusowe. Punkty bonusowe zaliczają się jeden raz w każdym z wyznaczonych miejsc;

- punkty w październiku (2-29.10) liczone x2, a w listopadzie (30.10-30.11) x3;

- osiąganie kolejnych poziomów za wykręcone km;

Przed rozpoczęciem kampanii i w jej trakcie, tj. od 30 sierpnia do 15 listopada raz w tygodniu przy drogach rowerowych w Gdańsku, będą stały namioty promujące grę. Dla aktywnych uczestników gry, przyjeżdżających na rowerach, hulajnogach czy rolkach będą czekały napoje oraz drobne przekąski.

Pełny regulamin gry znajduje się na stronie www.grarowerowa.com. Aktualne informacje o grze będą pojawiać się na stronie www oraz w grupie Kręć kilometry dla Gdańska na Facebooku.

Kręć kilometry dla Gdańska!

Organizatorem i sponsorem nagród jest Miasto Gdańsk
Partnerami gry są: Activy, Gdańska Organizacja Turystyczna i Gdański Ośrodek Sportu
Sponsorami nagród dodatkowych są: Kross, Wysepka, Tysar, Loft bike, Muzeum Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Stacja Food Hall, Montownia food hall, 100cznia,
Patronami medialnymi są: Gdansk.pl, Trojmiasto.pl

Plakat KKDG 2023 DRUK CMYK B2 spad 3mm_Plakat-KM-2 kopia 10