ROWEROWY GDAŃSK
niedziela, 23 czerwca 2024

Rowerem po Gdańsku? Skorzystaj z mapy

Sieć tras rowerowych w Gdańsku liczy już łącznie 470 km. Na dwóch kółkach można dotrzeć praktycznie do każdego zakątka naszego miasta. Teraz dodatkowo ułatwi to mapa rowerowa, wydana przez Urząd Miejski w Gdańsku.

Sieć tras rowerowych w Gdańsku liczy już łącznie 470 km. Na dwóch kółkach można dotrzeć praktycznie do każdego zakątka naszego miasta. Teraz dodatkowo ułatwi to mapa rowerowa, wydana przez Urząd Miejski w Gdańsku.

mapa

- To już drugie wydanie rowerowej mapy Gdańska. Rzecz jasna plan został uzupełniony o nowe odcinki dróg. Ale to nie wszystko - dodatkowym walorem mapy są naniesione na nią specjalne szlaki rekreacyjne, które można pokonywać zarówno rowerem, jak i pieszo - biegnąc, czy spacerując - mówi Remigiusz Kitliński, gdański oficer rowerowy.

Każda pętla zawiera osobny opis - m.in. długość, stopień trudności i prognozowany czas przejazdu. Niektóre z tras wiodą przez trójmiejskie lasy, inne łączą ze sobą zbiorniki retencyjne, jeszcze inne prowadzą od jednej siłowni „pod chmurką” do kolejnych.

- Szlaki układają się w pętle, tak by łatwiej było zaplanować w oparciu o nie wycieczkę, lub trening - dodaje Kitliński.

Mapa wydrukowana została w 16 tys. egzemplarzy i jest dostępna bezpłatnie. Można ją odebrać w Referacie Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ulicy 3-go Maja 9 (budynek Powiatowego Urzędu Pracy) w pokoju 033B w godzinach pracy urzędu (pn, wt i czw. w godz. 8.00–16.00, w śr. 8.00–17.00 oraz w pt 8.00–15.00). W przypadku zapotrzebowania na większą liczbę map (ponad 100) prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 58 526 80 83. Mapa będzie również dystrybuowana wśród rowerzystów podczas imprez miejskich.

Warto przypomnieć, że mapa w wersji elektronicznej jest również dostępna w Internecie - można ją znaleźć na stronie www.rowerowygdansk.pl

Rowerowa mapa Gdańska powstała w ramach realizacji projektu abc.multimodal współfinansowanego przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Południowy Bałtyk.

baner