ROWEROWY GDAŃSK
czwartek, 18 kwietnia 2024

Rowerowe treningi dla kibiców

Remigiusz Kitliński już po raz drugi poprowadzi dwa rowerowe treningi dla kibiców z nadwagą. Zajęcia odbędą się w ramach sportowo-zdrowotnej inicjatywy Ekstra FAN.
ks
extrafan
Remigiusz Kitliński, pełnomocnik Prezydenta ds. komunikacji rowerowej już po raz drugi poprowadzi dwa rowerowe treningi dla kibiców z nadwagą. Zajęcia odbędą się w ramach sportowo-zdrowotnej inicjatywy Ekstra FAN, realizowanej przez Stadion Energa Gdańsk, klub Lechia Gdańsk oraz Ośrodek Promocji Zdrowia – Miasto Gdańsk.

Dzięki projektowi, mężczyźni w wieku 35 - 60 lat, którym przeszkadza nadwaga, mogą zmienić styl życia na zdrowszy. Recepta jest prosta - mniej rutyny i stagnacji, a więcej sportu, a wyzwanie duże - zmniejszenie wagi ciała o 10 procent. To już druga edycja programu. Członkowie pierwszej łącznie stracili 120 kilogramów, 250 centymetrów w obwodzie talii, obniżyło się ich ciśnienie tętnicze, poprawili kondycję i odmłodnieli o średnio 4 lata! Rekordzista zrzucił aż 16 kilogramów! Dla wielu udział w projekcie był szansą na zmianę trybu życia.

Osiągnięcie celu umożliwiają zajęcia z dietetykami, fizjologami, lekarzami, specjalistami od aktywności fizycznej i żywienia oraz ze sztabem trenerskim Lechii Gdańsk. Uczestnicy projektu w okresie od marca do końca maja spotykają się dwa razy w tygodniu na warsztatach i ćwiczeniach. Po 12-tygodniowym programie organizator sprawdzi efektywność i trwałość zmian. Ostatnie badania odbędą się po 12 miesiącach od rozpoczęcia projektu. Udział w projekcie jest bezpłatny.