ROWEROWY GDAŃSK
poniedziałek, 20 maja 2024

Rowerowy Maj

Ponad 5 tys. uczniów z 25 gdańskich podstawówek rywalizowało w kampanii „Rowerowy Maj”. Najbardziej rowerowi uczniowie, klasy i szkoły otrzymają atrakcyjne nagrody.

Ponad 5 tys. uczniów z 25 gdańskich podstawówek rywalizowało w kampanii „Rowerowy Maj”. Najbardziej rowerowi uczniowie, klasy i szkoły otrzymają atrakcyjne nagrody.

Każdy, kto przyjechał rowerem do szkoły w dniach 12-23 maja 2014 r., otrzymał za każdy przyjazd naklejkę do indywidualnej książeczki rowerowej oraz drugą na plakat szkolny. Wszyscy uczestnicy Rowerowego Maja mają duże szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wszystko zależało od uczniów i ich zaangażowania. Nagrody będą przyznawane w kategorii indywidualnej, klasowej i szkolnej. Obecnie trwa opracowywanie wyników kampanii.

KOMPOT JABŁKOWY
kompot j
Przez całe dwa tygodnie Rowerowego Maja gdańskie bary BIOWAY zapraszały wszystkich uczestników kampanii na pyszne, orzeźwiające kompoty. Wystarczyło przedstawić swoją książeczkę rowerową.
bioway

BIOWAY Gdańsk – Wały Jagiellońskie 34,

BIOWAY Gdańsk – Dmowskiego 11 F,

BIOWAY Galeria Bałtycka – Al. Grunwaldzka 141

Więcej informacji o sponsorze na stronie BIOWAY czy profilu Facebook

Dla najbardziej aktywnych uczestników kampanii – uczniów i nauczyciel i- przygotowaliśmy atrakcyjne akcesoria rowerowe. Typ nagrody będzie uzależniony od liczby naklejek w książeczce rowerowej.

NAGRODY INDYWIDUALNE

dzwonki

DZWONKI ROWEROWE - dla mniej aktywnych uczestników kampanii

Dzwonek jest elementem niezbędnego wyposażenia każdego roweru. Na nagrodzonych czekają wesołe dzwonki  Ventura w różnych kolorach i wzorach.

                                                          

licznik1

LICZNIK KROSS KRC 108 - dla bardziej aktywnych

Licznik Kross KRC pozwala na rejestrację najważniejszych parametrów, takich jak prędkość, czas przejazdu, czy łączny przejechany dystans. Na nagrodzonych czekają liczniki w czterech kolorach i wzorach.

licz

LICZNIK BIKEMATE 30 F lub SIGMA 14 12 - dla najbardziej aktywnych

Liczniki Bikemate 30 F i Sigma 1412 to prawdziwe komputery rowerowe. Oprócz podstawowych funkcji rejestrują takie parametry jak temperatura, czy dzienne przewyższenia. To prawdziwe rarytasy dla miłośników dwóch kółek.

                                   

Nagrody czekają również na najbardziej aktywną rowerowo klasę, i to w każdej szkole biorącej udział w kampanii. Zwycięży ta klasa, która zdobędzie największą liczbę przejazdów. Aby mniejsze klasy miały równe szanse, wynik będzie dzielony przez liczbę uczniów w klasie. Trzy klasy o najwyższym wyniku będą miały możliwość same zadecydować, jak chcą wspólnie spędzić czas – wyjście do kina, teatru, czy choćby wycieczka tramwajem wodnym na Hel – to tylko niektóre opcje z szerokiego wachlarza propozycji. Na pozostałe wyróżnione klasy czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez sponsorów kampanii: Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, Centrum Hewelianum, Arena Gdańsk Operator, EduPark, Loopy’s World oraz Centrum U7.

NAGRODY GRUPOWE

edu

SPOTKANIE Z NAUKOWCEM W EDU PARKU

EduPark ufundował pasjonujące spotkania z naukowcem – „Nikola Tesla – nie tylko dynamiczny”. Aż 5 zwycięskich klas może poznać historię z życia naukowca nazywanego „człowiekiem który wynalazł XX stulecie”. Oczywiście stoją za tym śmiałe projekty i wynalazki bez których nie wyobrażamy już sobie życia. Spotkanie z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom jazdy rowerowej, zielonej energii, czy radiosłuchaczom.

Więcej informacji na stronie internetowej sponsora oraz na profilu Facebook

edo logo

zo

WYCIECZKA DO ZOO W OLIWIE

Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeża” zaprasza 2 zwycięskie klasy na przygodę ze światem zwierząt. ZOO w Oliwie zajmuje ponad 120 ha, co czyni go największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Można tu oglądać blisko 200 gatunków zwierząt.

Więcej informacji na stronie Ogrodu oraz na profilu Facebook

zoo logo

loo

ZAJĘCIA EDUKACYJNO-REKREACYJNE W LOOPY’S WORLD

W atmosferze zabawy i współpracy, dzieci z 3 zwycięskich klas uczestniczyć będą w nietypowych zajęciach ruchowych z wykorzystaniem zjeżdżalni, tuneli, trampolin i labiryntów. Dzięki lekcjom w Loopy’s World dzieci ćwiczą koordynacje wzrokowo-ruchową, równowagę, siłę i sprawność, dbają o kondycję fizyczną i prawidłową postawę. Stymulują w ten sposób obydwie półkule mózgowe - co ma wpływ na pozytywne wyniki w nauce.

Więcej informacji na stronie Loopy's World oraz na profilu Facebook

looplogo1

klasowka

ZAJĘCIA W KRĘGIELNI U7

Centrum U7 zaprasza 2 zwycięskie klasy na SUPER lekcje na kręgielni. W programie instruktarz dotyczący techniki i zasad gry oraz wspólna zabawa zakończona klasówką, czyli mini turniejem.

Więcej informacji na stronie Centrum U7

u7 logo

pg

ZWIEDZANIE STADIONU PGE ARENA

Operator PGE Areny zaprasza 4 zwycięskie klasy na zwiedzanie bursztynowego obiektu. Będzie to wspaniała okazja, aby poznać historię i tajemnice jednego z najnowocześniejszych i najpiękniejszych stadionów w Europie. Każdy fan piłki nożnej będzie mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak piłkarz wychodzący na boisko, by rozegrać swój najważniejszy mecz.

Więcej informacji na stronie PGE Areny oraz na profilu Facebook

pge logo1

hew

WYSTAWA W CENTRUM HEWELIANUM

W Centrun Hewelianum na 3 zwycięskie klasy czekają nowo otwarte, niezwykle ciekawe interaktywne ekspozycje:  wystawa „Laboratorium Pana Kleksa”, zachęcająca do przygody z matematyką wystawa „Łamigłówka”, wystawa „Dookoła świata”, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom podróży, oraz dwie wystawy historyczne: „Wehikuł Czasu - Zabawy z historią” i „Hewelianum bez barier”.

Więcej informacji na stronie Centrum Hewelianum oraz na profilu Facebook

hevelianum logoNAGRODA GŁÓWNA  - ROWEROWA STACJA NAPRAWCZA

stacja
Główną nagrodą kampanii Rowerowy Maj będzie oryginalny rowerowy puchar, w postaci samoobsługowej stacji naprawy rowerów IBOMBO. Zamontowana na terenie szkoły, pozwoli rowerzystom dokręcić poluzowane śrubki, napompować koła, czy nawet wymienić dętkę.

Nagroda najbardziej rowerowej szkoły roku 2014 wręczona będzie 9 czerwca br. przez Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza, szkole, której największa liczba uczniów, w czasie trwania kampanii, przyjeżdżała na zajęcia rowerem.


Organizator: Miasto Gdańsk w ramach w ramach projektu CycleCities współfinansowanego z programu INTERREG IV C.
Patronat: Ośrodek Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka oraz Radio Gdańsk.
Sponsorzy nagród grupowych:Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, Centrum Hewelianum, Arena Gdańsk Operator, Bioway, Edu Park, Centrum U7 oraz Loopy’s World.

Regulamin Kampanii
ikona pdf

logotypy