ROWEROWY GDAŃSK
sobota, 20 lipca 2024

Rowerowy Maj 2015 – zapowiada się rekordowa edycja.

17,5 tys. uczniów z 48 gdańskich podstawówek i 20 przedszkoli będzie rywalizować o nagrody w kampanii „Rowerowy Maj”. Jest to 4 razy więcej niż w ubiegłym roku!!!

17,5 tys. uczniów z 48 gdańskich podstawówek i 20 przedszkoli będzie rywalizować o nagrody w kampanii „Rowerowy Maj”. Jest to 4 razy więcej niż w ubiegłym roku!!!

W dzisiejszych czasach rower służy nie tylko weekendowym wyprawom, ale jest również praktycznym środkiem transportu do szkoły, czy pracy. Z opcji tej korzysta coraz więcej mieszkańców, a Gdańsk notuje kolejne rekordy wielkości ruchu rowerowego. Promowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów szkół podstawowych, a także ich rodziców – to główny cel kampanii Rowerowy Maj, która wiosną tego roku ruszy w gdańskich podstawówkach. Zwycięska szkoła otrzyma zadaszony parking rowerowy ufundowany przez Miasto Gdańsk.

Uczestnicy kampanii będą zbierać punkty za dojeżdżanie do szkoły rowerem. Dzieci, które w trakcie czterech majowych tygodni przynajmniej kilka razy zdecydują się przyjechać do szkoły na rowerze (sami bądź z opiekunem) zostaną nagrodzone. Rowerowy Maj spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ już na etapie naboru zgłosiło się ponad 17 tys. uczniów z 48 gdańskich szkół podstawowych oraz 20 przedszkoli i zerówek. Kampania zyskała wsparcie wielu instytucji oraz gdańskich przedsiębiorców, którzy zasponsorowali atrakcyjne nagrody dla najbardziej „rowerowych klas”.

Gwarantując dobrą zabawę organizatorzy zadbali również o aspekt edukacyjny. Dzięki specjalnie opracowanym broszurom, zarówno uczniowie,
jak i rodzice dowiedzą się jak najlepiej przygotować się do bezpiecznej jazdy na rowerze, a tym samym do uczestnictwa w kampanii. Zorganizowany zostanie również specjalny warsztat dla przedstawicieli szkół biorących udział w Rowerowym Maju, który odbędzie się w ramach VI Kongresu Mobilności Aktywnej.

Ponadto od początku kwietnia ruszyły zajęcia Mobilność w Mieście, podczas których specjaliści z Zarządu Dróg i Zieleni oraz Urzędu Miejskiego przybliżają dzieciom z klas IV-VI tematykę z zakresu organizacji ruchu drogowego i zrównoważonego transportu.

Dodatkowo, każdy z uczestników będzie mógł codziennie zajechać, oczywiście rowerem, na orzeźwiający kompot do któregokolwiek z gdańskich barów BIOWAY.

NAGRODA GŁÓWNA DLA ZWYCIĘSKIEJ SZKOŁY

RowerRowy Maj 2015 Parking

Tytuł „Rowerowej szkoły 2015” oraz zadaszony parking rowerowy. Parking rowerowy ufundowany przez Miasto Gdańsk zostanie ustawiony na terenie należącym do szkoły.

     

NAGRODY INDYWIDUALNE DLA UCZNIÓW

RoweRowy Maj 2015 Latarka

Dla najbardziej aktywnych uczestników kampanii:

Latarki rowerowe z diodą CREE ufundowane przez Miasto Gdańsk. W każdym zestawie
z latarką znajduje się akumulator, ładowarka oraz uchwyt mocujący do roweru. 

RoweRowy Maj 2015 Koszulki

Dla aktywnych uczestników kampanii:

Koszulki z nadrukami nawiązującymi do kampanii Rowerowy Maj. Fundatorem nagrody jest Miasto Gdańsk.
RoweRowy Maj 2015 Lampki

Dla mniej aktywnych uczestników kampanii:

Komplet silikonowych lampek rowerowych. Nagroda została ufundowana przez Zarząd Dróg
i Zieleni w Gdańsku. 

RoweRowy Maj 2015 Bioway

Darmowy kompot w BIOWAY

Każdy z uczestników będzie mógł codziennie zajechać, oczywiście rowerem, na orzeźwiający kompot do któregokolwiek z gdańskich barów BIOWAY. Wystarczy pokazać książeczkę rowerową z wklejoną naklejką za dany dzień.

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH KLAS W SZKOLE
ufundowane przez sponsorów kampanii Rowerowy Maj

RoweRowy Maj 2015 PGE

RoweRowy Maj 2015 Funarena

RoweRowy Maj 2015 NoGravity

Zajęcia rekreacyjne na stadionie PGE Arena

Operator PGE Areny, Fun Arena oraz no Gravity zapraszają w sumie 10 zwycięskich klas na zwiedzanie bursztynowego obiektu. Poza zwiedzaniem stadionu 5 zwycięskich klas będzie miało okazję skorzystać z kolei tyrolskiej na PGE Arenie Gdańsk. Jest to szalony zjazd na 200 metrowej linie rozpiętej pomiędzy trybunami na wysokości ponad 24 metrów! Oprócz zwiedzania stadionu pozostałe 5 klas odbędzie lekcje w parku trampolin w Fun Arenie. Znajduje się tam ponad 300 m2 wzajemnie połączonych trampolin! Uczestnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności w skokach na 15 polach trampolin, albo potrenować ewolucje lądując bezpiecznie w basenie z gąbkami!
RoweRowy Maj 2015 ParkLinowy

Zajęcia plenerowe w parku linowym „Port Brzeźno”

Park Linowy „Port Brzeźno” przygotował specjalną ofertę na zajęcia plenerowe w Parku Reagana dla 7 zwycięskich klas. Pod opieką doświadczonych instruktorów uczestnicy przejdą trasy linowe na różnych wysokościach. Ciekawe przeszkody, aktywność fizyczna i adrenalina gwarantują wspaniałą zabawę.
RoweRowy Maj 2015 Loopys World

Zajęcia edukacyjno-rekreacyjne w LOOPY’S World

W atmosferze zabawy i współpracy, dzieci z 6 zwycięskich klas uczestniczyć będą w nietypowych zajęciach ruchowych z wykorzystaniem zjeżdżalni, tuneli, trampolin i labiryntów. Dzięki lekcjom w Loopy’s World dzieci ćwiczą koordynacje wzrokowo-ruchową, równowagę, siłę i sprawność, dbają o kondycję fizyczną i prawidłową postawę. Stymulują w ten sposób obydwie półkule mózgowe - co ma wpływ na pozytywne wyniki w nauce.
RoweRowy Maj 2015 mkBowling

Zajęcia w kręgielni mk Bowling

mk Bowling zaprasza 5 zwycięskich klas na super lekcje na kręgielni. W programie instruktarz dotyczący techniki i zasad gry oraz wspólna zabawa oraz darmowe napoje.
RoweRowy Maj 2015 BlockFit

Zajęcia wspinaczkowe w Blokficie

Blokfit ufundował dla 5 klas 2 godzinne zajęcia prowadzone z instruktorem. Niezależnie od wieku, płci czy umiejętności fizycznych Bouldering może uprawiać każdy. Jest to sport zarówno jednoosobowy jak i grupowy. Dla indywidualistów, którzy chcą swobodnie „zrobić trening” jak i osób, które pragną powspinać się w towarzystwie.
RoweRowy Maj 2015 Wspinania

Zajęcia na ściance wspinaczkowej Wspinalnia

3 zwycięskie klasy będą miały okazje zapoznać się ze ścianką wspinaczkową we Wspinalni (jedyna tej wielkości konstrukcja, w klimatyzowanym pomieszczeniu na Pomorzu). Ma ona 12 metrów wysokości i powierzchnią wynoszącą 220 m2. Na ścianie umieszczono kilkadziesiąt dróg o różnym stopniu trudności. Najmłodsi adepci sztuki wspinania, mają do dyspozycji duże, różnokolorowe chwyt w kształcie zwierzątek, zabawek oraz klocków.
RoweRowy Maj 2015 EduPark

Warsztaty chemiczne w EduParku

EduPark ufundował udział w warsztatach chemicznych dla 6 zwycięskich klas. Podczas zajęć uczestnicy będą wykonywać przeróżne eksperymenty przy stolikach używając lub zużywając odczynniki i inne pomoce naukowe.
RoweRowy Maj 2015 Zoo

Wycieczka do gdańskiego ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeża” zaprasza 3 zwycięskie klasy na przygodę ze światem zwierząt. ZOO w Oliwie zajmuje ponad 120 ha, co czyni go największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Można tu oglądać blisko 200 gatunków zwierząt.

RoweRowy Maj 2015 Hewelianum

Wystawa w Centrum Hewelianum

W Centrum Hewelianum na 3 zwycięskie klasy czekają nowo otwarte, niezwykle ciekawe interaktywne ekspozycje: z pakietu 1 („Energia, Niebo i Słońce”, „Łamigłówka”, „Zabawy z Historią”) lub pakietu 2 ("Dookoła Świata", „Łamigłówka” „Zabawy z Historią”).
RoweRowy Maj 2015 Helios

Bilety do kina na wybrany seans

Kino Helios znajduje się w Alfie Centrum w Gdańsku. Najlepsza klasa z jednej szkoły będzie miała okazję  wybrać się do kina na wybrany seans filmowy.
RoweRowy Maj 2015 Żegluga

Rejs po porcie gdańskim

Żegluga gdańska ufundowała dla jednej ze zwycięskich klas rejs statkiem połączony ze zwiedzaniem portu gdańskiego (trasa: Gdańsk – Westerplatte – Gdańsk).
RoweRowy Maj 2015 ECS

Atrakcje Europejskiego Centrum Solidarności

ECS ufundowało nagrody dla dwóch najlepszych klas. Jedna z nich będzie miała okazję trafić do Wydziału Zabaw, natomiast druga zwiedzi wystawę stałą w towarzystwie przewodnika.
RoweRowy Maj 2015 MOSiR

Zabawa na zjeżdżalniach wodnych

4 zwycięskie klasy będą mogły przez godzinę korzystać z zakręconych zjeżdżalni wodnych przy plaży w gdańskim Brzeźnie.
RoweRowy Maj 2015 Funclimb

Zajęcia wspinaczkowe w Fun Climb

Na jedną ze zwycięskich klas czeka wspinaczka w  Fun Climb. W tym miejscu można wspinać się na ściankach z wymyślnymi uchwytami i próbować pokonać grawitację.

Zapraszamy do aktywnego udziału w kampanii Rowerowy Maj!!!

Organizator: Partnerzy: Patronat medialny:
Patroni