ROWEROWY GDAŃSK
czwartek, 18 kwietnia 2024

Rowerowy Maj na półmetku

Aż 70 proc. uczniów gdańskich podstawówek w maju dojeżdża do szkół na rowerach rolkach i hulajnogach. Rywalizacja potrwa jeszcze przez pięć dni, a ogłoszenie cząstkowych wyników na pewno podkręci rywalizację.
dzienniczek
Uczniowie przyklejają naklejki w dzienniczkach rowerowych.

Aż 70 proc. uczniów gdańskich podstawówek w maju dojeżdża do szkół na rowerach, rolkach i hulajnogach. Rywalizacja potrwa jeszcze przez pięć dni, a ogłoszenie cząstkowych wyników na pewno podkręci rywalizację.

W ramach kampanii „Rowerowy Maj” do końca miesiąca szkoły rywalizują w kategoriach szkoły małej, dużej i średniej. O tym, że rywalizacja jest zacięta świadczą niewielkie różnice pomiędzy szkołami z pierwszej trójki, rzędu dziesiętnych części punktu procentowego.

W kategorii szkół dużych prowadzi SP 80 na Przymorzu Wielkim, w kategorii średnich SP 92 na Zaspie, a w kategorii małych – SP 83 na Kokoszkach.

Do udziału w rowerowej zabawie motywuje nie tylko sprzyjająca pogoda, ale także atrakcyjne nagrody przewidziane dla najbardziej aktywnych, szkół, klas i uczniów. Szkoły duże walczą o rowerowy plac zabaw, szkoły średnie o stację naprawczą do rowerów, a oprócz tego wszystkie o nagrody pieniężne. Najlepsze klasy spędzą wspólnie czas w centrach nauki i rozrywki.

Choć rywalizacja nabrała rozpędu, Rowerowy Maj to przede wszystkim świetna zabawa i kształtowanie zdrowych nawyków na całe życie. Dla rodziców to także nietypowa okazja, by brać przykład z dzieci – towarzyszyć im na rowerach w drodze do szkoły, a następnie jechać do pracy.

W tegorocznej, trzeciej już edycji Rowerowego Maja bierze udział 91 gdańskich szkół podstawowych i przedszkoli oraz po raz pierwszy także inne polskie miasta: Warszawa, Wrocław, Gdynia, Sopot, Zamość, Lublin, Tczew i Elbląg.

szkoły duże

szkoły średnie

szkoły małe

wyniki przedszkola

Aktywność rowerowa - odsetek dzieci, które przynajmniej raz przyjechały do szkoły lub przedszkola na rowerze.

Frekwencja rowerowa - odsetek możliwych przyjazdów.