ROWEROWY GDAŃSK
czwartek, 18 kwietnia 2024

Ruszyły zapisy do kampanii Rowerowy Maj

Promowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej – to główny cel kampanii Rowerowy Maj, która wiosną tego roku zostanie skierowana do uczniów gdańskich podstawówek.

Promowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej – to główny cel kampanii Rowerowy Maj, która wiosną tego roku zostanie skierowana do gdańskich podstawówek.

Logotyp RRM
 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji kampanii Rowerowy Maj, która odbędzie się w dniach 4-29 maja br. W ubiegłym roku w kampanii wzięło udział 25 gdańskich szkół podstawowych, a w zwycięskiej klasie 83% uczniów dojeżdżało do szkoły rowerami. W bieżącym roku liczymy na podwojenie liczby uczestników. Formuła kampanii przewiduje nagrody indywidualne dla najlepszych uczniów, nagrody klasowe dla najlepszej klasy w każdej ze szkół oraz nagrodę główną dla najlepszej szkoły – będzie nią budowa zadaszonego parkingu rowerowego.

Ważnym Elementem kampanii będą zajęcia dydaktyczne Mobilność w Mieście, podczas których specjaliści ds. inżynierii ruchu i mobilności odpowiedzą na pytania: dlaczego warto poruszać się pieszo i na rowerze oraz jak odczytywać i interpretować znaki drogowe. Zajęcia dla klas IV-V prowadzone będą od 23 marca do 29 maja br. w siedzibie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Do udziału w Rowerowym Maju zapraszamy wszystkie gdańskie szkoły podstawowe. Warunkiem uczestnictwa w kampanii jest nadesłanie do dnia 23 marca 2015 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres rowerowymaj@gdansk.gda.pl (tel. 058 526 80 89). Regulamin kampanii oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załącznikach.

Organizatorem kampanii jest Miasto Gdańsk, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz Miejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Dokumenty do pobrania:

 

>> ZOBACZ TEŻ WYNIKI POPRZEDNIEJ EDYCJI <<