ROWEROWY GDAŃSK
niedziela, 23 czerwca 2024

Szafiarki prezentują modę na rower

Szafiarki, czyli zafascynowane modą blogerki, zorganizowały wystawę fotografii pod hasłem „Moda na rower”. Można ją oglądać do 25 czerwca w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Mariackiej w Gdańsku.

 

Szafiarki, czyli zafascynowane modą blogerki, zorganizowały wystawę fotografii pod hasłem „Moda na rower”. Można ją oglądać do 25 czerwca w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (WiMBP) przy ulicy Mariackiej w Gdańsku.

Agnieszka Rutkowska prezentuje swoją stylizację.
Agnieszka Rutkowska prezentuje swoją stylizację.

Akcja organizowana jest w ramach przedsięwzięcia Bibliocamp - cyklu  spotkań z blogerami, twórcami portali internetowych oraz naukowcami badającymi nowe media. Spotkania to przede wszystkim okazja do rozmów osób zainteresowanych różnorodnymi formami działań w sieci.

To już druga akcja mody ulicznej przygotowana przez trójmiejskie Szafiarki. Tym razem przygotowały one modne stylizacje strojów, które z powodzeniem można ubrać, kiedy, wybieramy się „na rower”.

- Jestem mamą dwóch księżniczek, blogerką oraz wielką pasjonatką mody. Uwielbiam przerabiać ubrania z second handów, na wzór znanych projektantów. Po prostu  spać nie mogę, póki czegoś nie przerobię. Gdy już ubrania przestają mi się mieścić w szafie, sprzedaję je w Internecie – opowiada Karolina Siwiec-Szałucha, która od blisko dwóch lat prowadzi blog.

Szafiarki - blogerki oraz blogerzy, którzy prezentują w internecie własne stylizacje modowe. Tworzą je sięgając po oryginalne markowe ciuchy, korzystają z tzw. siecówek, second handów. Często prezentują się we własnoręcznie uszytych  kreacjach. Szafiarki, mimo  prezentowania w blogach różnych stylów, tworzą prężnie działającą społeczność internetową. Spis polskich blogów szafiarskich znajduje się na stronie.

Faustyna i Paulina przyjaźnią się od dawna, a z modą eksperymentują od końca gimnazjum. Razem chodzą do second handów, przerabiają ubrania, szyją i prowadzą bloga.

Agnieszka Rutkowska, psycholożka na co dzień pracująca z autystycznymi dziećmi, prowadzenie bloga, traktuje jako sposób na doładowanie akumulatorów. - Modę traktuję, jako rodzaj sztuki użytkowej, dzięki której mogę zaprezentować swoją estetykę szerszemu gronu – wyjaśnia Agnieszka.

Angelika Szuler, studentka Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prowadzi własny sklep połączony z blogiem. Angelika zajmuje się twórczością własną, prowadzi szkolenia z decoupage oraz wytwarza biżuterię. Jej inspirację stanowi kultura ludowa Kaszub.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku - Filia Gdańska
ul. Mariacka 42
80-833 Gdańsk
tel. 58 301-03-62
www.wbpg.org.pl
Wstęp na wystawę wolny.
Czas trwania wystawy: 31.05.2012-25.06.2012 r.
Godziny otwarcia:
pon., wt., czw., pt.: 10-18
śr., sob.: 9-15