ROWEROWY GDAŃSK
poniedziałek, 20 maja 2024

Trwa Europejski Tydzień Mobilności - 22 września zostaw samochód!

Z okazji sobotniego Dnia bez samochodu (co roku 22 września) odbędzie się kolejna edycja imprezy "Rowerem do zoo" oraz przejazd na hulajnogach po Gdańsku. Zachęcamy też do skorzystania z komunikacji miejskiej – zmotoryzowani mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów.
ff

W sobotę, 22 września przypada Dzień bez samochodu. Z tej okazji przygotowano kolejną edycję "Rowerem do zoo" oraz przejazd na hulajnogach po Gdańsku. Zachęcamy też do skorzystania z komunikacji miejskiej – zmotoryzowani w sobotę mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów.

Rowerem
Trzecia edycja "Rowerem do zoo" promuje korzystanie z dwóch kółek – w tym dniu osoby, które przyjadą na rowerach do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego otrzymają kupony uprawniające do zakupu biletów w promocyjnych cenach: 10 zł – dorośli, 5 zł – dzieci. Ta edycja imprezy odbędzie się w ramach projektu Cities Multimodal. Uczestnicy skorzystają z bezpłatnego serwisu rowerowego oraz przetestują przyczepki rowerowe.

Hulajnogą

Wycieczka „Hulaj przez Gdańsk – małe kółka wielka frajda” to atrakcja, w ramach której mali i duzi mogą wziąć udział mobilnym spacerze architektonicznym. Wystarczy zarejestrować się na stronie: https://hulaj-przez-gdansk-etm-2018.konfeo.com/pl/groups (ostatnie wolne miejsca), wziąć swoje „małe kółka”, np. hulajnogi, rolki, wrotki, segwaye, monocykle, skateboardy czy longboardy, i przyjść w sobotę do Politechniki Gdańskiej. Przejazd odbędzie się trasą m.in. przy Politechnice Gdańskiej, Centrum Sportu Akademickiego, ECS, Forum Raduni i ul. Długiej. Spacer poprowadzi Koło Hulaj Urban Squad, z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

Komunikacją miejską

W sobotę każdy pasażer będący właścicielem lub współwłaścicielem samochodu osobowego – na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem – może bezpłatnie przejechać każdym pojazdem komunikacji miejskiej, nie tylko w Gdańsku, ale i na terenie innych gmin, skupionych w Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej. Według danych MZKZG, w zeszłym roku z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską – na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu skorzystało łącznie 3686 osób (przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo).