ROWEROWY GDAŃSK
piątek, 19 lipca 2024

Urzędnicy z Olszyna z wizytą studyjną w Gdańsku

Miasto Olsztyn skorzysta z doświadczeń Gdańska w zakresie uspokajania ruchu i wprowadzania nowoczesnych rozwiązań na rzecz komunikacji rowerowej. Aż 21 osób uczestniczyło 7 września w wizycie studyjnej.
Miasto Olsztyn skorzysta z doświadczeń Gdańska w zakresie uspokajania ruchu i wprowadzania nowoczesnych rozwiązań na rzecz komunikacji rowerowej. Aż 21 osób przyjechało 7 września na wizytę studyjną.

Z dobrymi gdańskimi praktykami zapoznali się między innymi Zastępca Prezydenta Olsztyna, Komendant Straży Miejskiej, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa, Wydziału Inwestycji Miejskich, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, przedstawiciel środowiska kierowców TAXI, miejski Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Oficer rowerowy.

sd
S
Trasa przejazdu rowerowego liczyła 27 km.

Uczestnicy wizyty poznali w teorii w praktyce, jak w Gdańsku uspokajany jest ruch, oraz jakie rozwiązania stosuje się w zakresie infrastruktury rowerowej. Interesowała ich także infrastruktura drogowa w obszarze Śródmieścia Gdańska, integracja ruchu rowerowego oraz innowacyjne rozwiązania służące komfortowemu przemieszczaniu się po mieście pieszych, rowerzystów i pasażerów komunikacji publicznej.

Po spotkaniu w siedzibie Centrum Zarządzania Ruchem odbył się przejazd na rowerach służbowych Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Dzięki niemu uczestnicy zobaczyli omawiane wcześniej rozwiązania zastosowane w przestrzeni miejskiej.

a
s