ROWEROWY GDAŃSK
piątek, 19 lipca 2024

W gdańskich szkołach rusza kampania „Rowerowy Maj”

Ponad 5 tys. uczniów z 23 gdańskich podstawówek będzie rywalizować w kampanii „Rowerowy Maj”. Najbardziej rowerowi uczniowie, klasy i szkoły wygrają atrakcyjne nagrody.

Ponad 5 tys. uczniów z 23 gdańskich podstawówek będzie rywalizować w kampanii „Rowerowy Maj”. Najbardziej rowerowi uczniowie, klasy i szkoły wygrają atrakcyjne nagrody.

grafika

W dzisiejszych czasach rower służy nie tylko weekendowym wyprawom, ale jest również praktycznym środkiem transportu do szkoły, czy pracy. Z opcji tej korzysta coraz więcej gdańszczanek i gdańszczan, a w mieście notowane są kolejne rekordy wielkości ruchu rowerowego. W 2013 roku, rozwijając koncepcję szkoły przyjaznej rowerzyście, wszystkie gdańskie szkoły podstawowe i gimnazjalne zostały wyposażone w parkingi rowerowe, a każdy uczeń otrzymał mapę tras rowerowych. W tym roku miasto organizuje kampanie zachęcające do codziennej jazdy rowerem.

Od początku kwietnia, w ramach zajęć Ruch Drogowy i Mobilność w Mieście, specjaliści z Zarządu Dróg i Zieleni oraz Urzędu Miejskiego przybliżają dzieciom z klas IV-VI tematykę z zakresu organizacji ruchu drogowego i mobilności. Dwunastego maja wystartuje kampania - ROWEROWY MAJ skierowana do uczniów szkół podstawowych. Jej uczestnicy będą zbierać punkty za dojeżdżanie do szkoły rowerem. Dzieci, które w trakcie dwóch majowych tygodni przynajmniej kilka razy zdecydują się przyjechać do szkoły na rowerze (sami bądź z opiekunem) zostaną nagrodzone.

Gwarantując dobrą zabawę organizatorzy zadbali również o aspekt edukacyjny. Dzięki specjalnie opracowanym broszurom, zarówno uczniowie, jak i rodzice dowiedzą się jak najlepiej przygotować się do bezpiecznej jazdy na rowerze, a tym samym do uczestnictwa w kampanii.

ROWEROWY MAJ spotkał się z dużym zainteresowaniem szkół. Już na etapie naboru zgłosiło się ponad 5000 uczestników z 23 gdańskich szkół podstawowych. Kampania zyskała również wsparcie wielu instytucji oraz firm zewnętrznych, które zasponsorowały atrakcyjne nagrody dla najbardziej „rowerowych klas”. Dzieci będą mogły wygrać między innymi grupowe bilety wstępu do ZOO, Edu Parku, Centrum U7, Centrum Hewelianum, Loopy’s World, czy PGE Areny.

Dodatkowo, każdy z uczestników może codziennie zajechać, oczywiście rowerem, na orzeźwiający kompot do któregokolwiek z gdańskich barów BIOWAY. Ponadto najbardziej aktywna szkoła zdobędzie honorowy tytuł „Rowerowej szkoły 2014” oraz jako puchar – rowerową, samoobsługową stację naprawczą.

Organizator: Miasto Gdańsk w ramach w ramach projektu CycleCities współfinansowanego z programu INTERREG IV C.
Patronat: Ośrodek Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka oraz Radio Gdańsk.
Sponsorzy nagród grupowych:Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, Centrum Hewelianum, Arena Gdańsk Operator, Bioway, Edu Park, Centrum U7 oraz Loopy’s World.

Regulamin kampanii
ikona pdf

 

logotypy