ROWEROWY GDAŃSK
czwartek, 18 kwietnia 2024

Wyjeździli sobie zwycięstwo!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 62 na Krakowcu zwyciężyli w pierwszej edycji akcji „Rowerowy Maj”. W nagrodę szkoła otrzymała samoobsługową stację rowerową, uczniowie najlepszej klasy - voucher do kręgielni, zaś wszyscy uczestnicy akcji - drobne rowerowe upominki. Wręczył je prezydent Paweł Adamowicz, który na spotkanie z uczniami przyjechał rowerem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 62 na Krakowcu zwyciężyli w pierwszej edycji akcji „Rowerowy Maj”. W nagrodę szkoła otrzymała samoobsługową stację rowerową, uczniowie najlepszej klasy - voucher do kręgielni, zaś wszyscy uczestnicy akcji - rowerowe upominki. Wręczył je prezydent Paweł Adamowicz, który na spotkanie z uczniami przyjechał rowerem.

- Jesteście mistrzami świata. Aż 53 procent z was dojeżdżało na zajęcia rowerami. To wynik lepszy niż w Kopenhadze czy Amsterdamie - mówił prezydent Gdanska. - Gdańsk jest pierwszym polskim miastem, które zorganizowało taki konkurs, a wy go zwyciężyliście. Innymi słowy - wyznaczacie europejskie trendy! - dodał.

W nagrodę szkoła otrzymała samoobsługową stację rowerową. Urządzenie wyposażone jest pompkę rowerową oraz zestaw kluczy. Zamontowane przy szkolnym parkingu rowerowym pozwoli uczniom samodzielnie naprawiać drobne usterki w bicyklach.

Najlepsza klasa w całej szkole – klasa IV – otrzymała dodatkowy prezent: wejściówkę do jednej z gdańskich kręgielni. Wszyscy uczniowie SP 62, którzy brali udział w akcji, dostali też rowerowe upominki – dzwonki i liczniki rowerowe.

- Najbardziej wzruszające były nasze maluchy z grupy przedszkolnej, które też chciały przyłączyć się do akcji. Dojeżdżały więc dzielnie na przykład na trójkołowych rowerkach, a za nimi truchtali rodzice – opowiadały nauczycielki koordynujące akcję. Dyrektor szkoły - Marzanna Rydlewska - zwracała natomiast uwagę, że dzieci rowerowa rywalizacja wciągnęła do tego stopnia, że przyjeżdżały na rowerach do szkoły niezależnie od pogody.

Uczniowie nie kryli zadowolenia z wygranej i już zapowiadają udział w przyszłorocznej edycji akcji. A żeby nie wypaść z wprawy – nadal ochoczo dojeżdżają na zajęcia rowerami.

Wręczenie nagród Szkoła Podstawowa nr 62
Wręczenie nagród Szkoła Podstawowa nr 62
Wręczenie nagród Szkoła Podstawowa nr 62
Wręczenie nagród Szkoła Podstawowa nr 62
Więcej zdjęć >>>

Kampania została przygotowana przez Urząd Miejski w Gdańsku oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku w ramach realizacji projektu „CycleCities” pod patronatem Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka oraz Radia Gdańsk. Kampania została sfinansowana ze środków unijnych, budżetu miasta Gdańska oraz firm i instytucji, które zasponsorowały bilety grupowe dla zwycięskich klas: Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, Centrum Hewelianum, Arena Gdańsk Operator, Bioway, Edu Park, Centrum U7 oraz Loopy’s World.