ROWEROWY GDAŃSK
piątek, 19 lipca 2024

Wymyśl nazwę dla roweru i zgarnij nagrodę

Veturilo w Warszawie, Wavelo w Krakowie. A nazwę System Roweru Metropolitalnego zaproponują i wybiorą mieszkańcy. Propozycje zgłaszać można do 8 kwietnia na stronie www.rowermetropolitalny.pl.
Veturilo w Warszawie, Wavelo w Krakowie. A nazwę System Roweru Metropolitalnego zaproponują i wybiorą mieszkańcy. Propozycje zgłaszać można do 8 kwietnia na stronie www.rowermetropolitalny.pl.

ikona
Budowa systemu to efekt współpracy metropolitalnej, w którą zaangażowało się 14 pomorskich gmin. Rower Metropolitalny przyczyni się do zwiększenia mobilności podróżnych i stworzenia alternatywy wobec motoryzacji indywidualnej. Zwiększy się dostępność węzłów integracyjnych, umożliwiając szybką i wygodną przesiadkę na inny środek transportu np. pociąg, autobus, trolejbus czy tramwaj.

W prace nad projektem mogą włączać się mieszkańcy. Po tym, jak jesienią 2017 wypowiadali się na temat lokalizacji stacji Roweru Metropolitalnego, mogą zaproponować nazwę dla systemu.  Konkurs podzielony jest na dwa etapy. I etap polegający na zgłaszaniu propozycji nazw poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie rowermetropolitalny.pl trwać będzie do 8 kwietnia.

- Nazwa powinna nawiązywać do Obszaru Metropolitalnego, rowerów, mobilności miejskiej i składać się maksymalnie z 2 wyrazów – tłumaczy Krzysztof Perycz – Szczepański, kierownik projektu „Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S”, dodając, że pomysłodawca powinien także uzasadnić swoją propozycję.
Między 8 a 15 kwietnia kapituła złożona z przedstawicieli lokalnych mediów oraz Biura Stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot (organizatora konkursu), wyłoni od 3 do 5 nazw. W finale, który ruszy 16 kwietnia i potrwa tydzień, internauci wybiorą nazwę SRM.

- Chcemy wybrać nazwę, która stanie się swego rodzaju marką. Kojarzona będzie z najnowocześniejszym w Europie systemem rowerów publicznych.  – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot i dodaje: Autor zwycięskiej nazwy otrzyma atrakcyjną nagrodę: 6-letni karnet na korzystanie z Roweru Metropolitalnego.

Nagrody otrzymają także autorzy pozostałych docenionych pomysłów. Będą to roczne karnety na przejazdy metropolitalnym rowerem. Głosujących również nie ominą drobne podarunki. Osoby, które najbardziej kreatywnie uzasadniły wybór nazwy dostaną vouchery do kina, miesięczne karnety na Rower Metropolitalny lub gadżety od Partnerów.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17.218.259 zł.
SRM