ROWEROWY GDAŃSK
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zarejestruj się na VII Kongres Mobilności Aktywnej

Promocja zdrowego stylu życia i aktywnych podróży na krótkich odległościach to motywy przewodnie tegorocznej, siódmej już edycji Kongresu Mobilności Aktywnej.
logo większe

Promocja zdrowego stylu życia i aktywnych podróży na krótkich odległościach to motywy przewodnie tegorocznej, siódmej już edycji Kongresu Mobilności Aktywnej. Już 10 maja uczestnicy podzielą się doświadczeniami z zakresu zrównoważonego transportu i mobilności aktywnej.

Prelegenci z Graz, Utrechtu i Wiednia opowiedzą, jak poprawić bezpieczeństwo na drogach wokół szkół, uczyć dzieci jazdy na rowerze w ruchu ulicznym oraz przekonywać uczniów i dorosłych do poruszania się pieszo i na rowerach. Natomiast pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku podzielą się doświadczeniami zgromadzonymi podczas realizacji dwóch edycji kampanii "Rowerowy Maj", która w naszym mieście spotkała się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych mieszkanców. 

W przerwie między sesjami uczestnicy odwiedzą Pozytywną Szkołę Podstawową przy ul. Azaliowej w Gdańsku, gdzie zobaczą akcję "Rowerowy Maj" w trakcie jej przebiegu.

Po przerwie, uczestnicy warsztatów wykorzystają scenariusze kampanii promujących dojeżdżanie do szkoły rowerem oraz ruch pieszy, zrealizowanych w ramach europejskich projektów europejskich: CIVITAS DYN@AMO, SWITCH czy STARS.

Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak wymaga rejestracji w interaktywnym formularzu, najlepiej do dnia 29 kwietnia 2016r.

VII Kongres Mobilności Aktywnej
Kiedy: 10 maja 2016r. (wtorek), w godz.: 9:00 do 15:30 (początek rejestracji uczestników o godzinie 8.30).
Gdzie: Europejskie Centrum Solidarności
Plac Solidarności 1 (sala audytoryjna na parterze)

Program VII Kongresu Mobilności Aktywnej dostępny jest tutaj.