ROWEROWY GDAŃSK
środa, 28 lutego 2024

Zostały 134 u-locki!

Już od blisko trzech tygodni rozdajemy mieszkańcom bezpieczne zapięcia rowerowe. W ramach akcji 'u-lock w prezencie' rozwiesiliśmy na kierownicach rowerów 70 kuponów uprawniających do odbioru zapięcia. Po odbiór zgłosiło się już 36 osób.
a
Ostatnio u-lock'a odebrała Pani Katarzyna.

Mija trzeci tydzień akcji ‘u-lock w prezencie’. Począwszy od 17 czerwca na kierownicach jednośladów zawiesiliśmy 70 kuponów uprawniających do odbioru bezpiecznego zapięcia rowerowego. Póki co po odbiór zgłosiło się 36 rowerzystów. Każdy kupon jest ważny przez dwa tygodnie.

Do końca września b.r. fotografujemy parkujące w Gdańsku rowery. Pojawiamy się w różnych lokalizacjach na terenie całego miasta. Do rozdania mamy jeszcze 134 u-lock’i. W każdym tygodniu staramy się rozdać 11 zapięć.

Głównym celem akcji jest nagradzanie gdańszczan, którzy jeżdżą na rowerach i tym samym przyczyniają się do redukcji korków i hałasu w mieście. Zachęcamy także do korzystania z parkingów rowerowych oraz bezpiecznego przypinania rowerów.

Widząc rower przypięty tzw. linką lub bez zapięcia wieszamy na kierownicy kupon uprawniający do odbioru u-lock'a. Zdjęcia rowerów z kuponami oraz osób, które odebrały zapięcia umieszczamy na stronie www.rowerowygdansk.pl.

Organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Gdańsku w ramach realizacji projektu abc.multimodal współfinansowanego z programu Południowy Bałtyk.

as