ROWEROWY GDAŃSK
piątek, 19 lipca 2024

Zwycięzców majowych kampanii ogłosimy w sobotę!

Rozstrzygnięcie kampanii "Rowerem do pracy" i "Rowerowy Maj" to główne punkty programu Gdańskiego Pikniku Rowerowego. Będą też gry terenowe, serwis rowerowy, pokazy akrobatyczne, modele zdalnie sterowane czy przejażdżki na kucykach. Wstęp wolny!
Rozstrzygnięcie kampanii „Rowerem do pracy” i „Rowerowy Maj” to główne punkty programu Gdańskiego Pikniku Rowerowego w Parku im. R. Reagana. Na uczestników sobotniej imprezy czekają także gry terenowe, serwis rowerowy, pokazy akrobatyczne i modeli zdalnie sterowanych oraz przejażdżki na kucykach. Wstęp wolny!

piknik grafika
Podczas imprezy podsumujemy dwie wielkie kampanie: Rowerowy Maj 2017 oraz "Kręć kilometry dla Gdańska - Europan Cycling Challenge". Przez cały maj uczniowie gdańskich szkół podstawowych oraz przedszkoli dojeżdżali na zajęcia w sposób aktywny tzn. na rowerach, hulajnogach czy rolkach. Za każdy przejazd otrzymywali naklejki do umieszczenia w rowerowym dzienniczku oraz na plakat Rowerowego Maja. Walczyli o nagrody w trzech kategoriach: indywidualnej, klasowej/grupowej oraz dla najbardziej rowerowej szkoły oraz przedszkola. Najbardziej rowerowe placówki i klasy szkolne w Gdańsku oraz szkolni koordynatorzy kampanii już w sobotę odbiorą nagrody z rąk Prezydenta Adamowicza.

Z kolei Prezydent Grzelak nagrodzi najbardziej aktywne grupy i osoby, które kręciły kilometry dla Gdańska w European Cycling Challenge. Podczas pikniku poznamy najbardziej rowerowych pracodawców w Gdańsku w kategoriach firm dużych, średnich i małych, najbardziej rowerowe gimnazjum oraz dzielnice. Prezydent wręczy też dyplomy uczestnikom i uczestniczkom, którzy rejestrując wszystkie rowerowe trasy, wykręcili najwięcej kilometrów, przyczyniając się do zajęcia przez nasze miasto miejsc na podium Rowerowej Rywalizacji Miast.

Atrakcje podczas sześciogodzinnej rowerowej fety w Pasie Nadmorskim zapewnią sponsorzy Rowerowego Maja. Na atrakcje dla najmłodszych zaprasza m.in. Loopy's World Gdańsk. Mini tor do gry w kręgle zapewni MK Bowling GDAŃSK. Klub Sportowy Movement zaprezentuje pokazy akrobatyki oraz na gimnastyczny tor przeszkód. Honorowa ambasadorka kampanii, triatlonistka i blogerka Natalia Wodyńska-Stosik, znana jako TriMama poprowadzi warsztaty sportowe dla rodziców i dzieci. Dzięki szprychy.com skorzystać będzie można z serwisu rowerowego. Planeta RC pokaże modele zdalnie sterowane. Roll4all oswoi uczestników z rolkami. Będą też wspinalnie Fun Climb Gdańsk i BlokFit Boulder Center Gdańsk oraz Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy i Galeria Morena. Najmłodszym na pewno spodobają się przejażdżki na kucykach Szkoły Jazdy Konnej "Oświata-Lingwista". Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zaprasza do gry terenowej, punktu porad i zakręconej parady czyli przejazdu dzieci na udekorowanych hulajnogach, rowerkach, rowerach a także na rowerowy tor przeszkód. 

Kiedy?
10 czerwca (sobota) w godz. 10:00 – 16:00
od godz. 11:00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom Rowerowego Maja 2017
od godz. 12:00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom "Kręć kilometry dla Gdańska - Europan Cycling Challenge"
Gdzie?
Park im. R. Reagana (w pobliżu ul. Dąbrowszczaków)

Scenariusz pikniku
10:00 – rozpoczęcie pikniku
10:00-14:00 - Reagan Game - Gra Terenowa
10:00-16:00 - animacje, malowanie buziek, Quiz – zagadkowa droga, warsztaty plastyczne, tory przeszkód, zakręcona wystawa, jazda konna
10:30 - pokaz akrobatyki ze sceny (KS Movement)
11:00 - Rowerowy Maj - wręczenie nagród
12:00 - Rowerowa Rywalizacja Miast - European Cycling Challenge - wręczenie nagród
13:00 - pokaz akrobatyki ze sceny (KS Movement)
13:10 - rodzinne zdjęcie gdańskich rowerzystów
13:20 - bajki sceniczne i Zakręcona parada (rowerowy przejazd)
13:30 - rodzinny trening z Trimamą
15:00 - Zakręcona parada (rowerowy przejazd)
16:00 - zakończenie pikniku

Wstęp wolny