ROWEROWY GDAŃSK
poniedziałek, 20 maja 2024

Gra Rowerowa - Kręć kilometry dla Gdańska 2019

VII edycja Gry Rowerowej "Kręć kilometry dla Gdańska" startuje 1 września i potrwa do końca października 2019. Wystarczy zainstalować w telefonie aplikację "Activy" i przez cały wrzesień i październik korzystać z roweru jako codziennego środka transportu.

Już 1 września 2019 roku rusza VII edycja Gry Rowerowej „Kręć kilometry dla Gdańska”, która potrwa aż do 30 października 2019. Wystarczy zainstalować na telefonie aplikację „Activy” i przez cały wrzesień i październik używać roweru jako środka transportu w codziennym podróżowaniu po mieście. Wszystkie „wykręcone” kilometry będą przeliczne na punkty a te na nagrody. W tegorocznej edycji bierze udział Gdańsk oraz Sopot.

 

Kręć kilometry dla Gdańska 2019

 

Celem „Gry rowerowej” jest zachęcenie mieszkańców Gdańska do wyboru roweru jako ekologicznego środka transportu w codziennym życiu, w dojazdach do pracy czy na uczelnie, także poza sezonem letnim.
W ramach kampanii promujemy również korzystanie z rowerów z napędem wspomaganym elektrycznie. Punkty można więc zdobyć także jeżdżąc na tzw. elektrykach. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule "Rowerem elektrycznym po Gdańsku".
Kampania jest dofinansowana ze środków europejskiego Programu Region Morza Bałtyckiego, w ramach realizacji projektów cities.multimodal i BSR-Electric.

Jak wziąć udział?
W grze można rywalizować między sobą na różnych poziomach. Wykręcone przez uczestników kilometry, przeliczone będą na punkty, które trafią na indywidualne konto lub zasilą bilans punktowy grupy, do której uczestnik należy. Rywalizacja może się zatem odbywać na poziomie indywidualnym, ale też pomiędzy firmami, uczelniami wyższymi, stowarzyszeniami, dzielnicami. Zgłoszone do konkursu firmy będą rywalizować o tytuł najbardziej rowerowej firmy oraz o największą liczbę punktów „wykręconych” w stosunku do liczby pracowników. Aby stać się uczestnikiem gry, należy pobrać aplikację „Activy”, dołączyć do drużyny firmowej, uczelnianej lub dzielnicowej lub rozpocząć indywidualną rywalizację. Firmy rejestrują drużyny do akcji poprzez formularz na stronie www.grarowerowa.pl.

pionowy

Punkty za kilometry
Zwycięzcą konkursu zostanie osoba lub drużyna, która zbierze największą ilość punktów. Warto zapoznać się z zasadami punktowania, bo dzięki temu można dobrze wykorzystać wszystkie możliwości efektywnego gromadzenia cennych punktów. Tegoroczne zasady punktowania wyglądają następująco:
• Za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km, z minimum 20 minutami przerwy między kolejnymi przejazdami – 5 punktów;
• Za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy, z ograniczeniem do punktowania 2 razy dziennie w 5 dowolnych dniach w tygodniu – 50 punktów;
• Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt (dla przejazdów powyżej 1,5 km);
• Punkty przyznawane od 1 do 30 października będą liczone podwójnie!;
• Punkty przyznawane będą za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się na terenie Gdańska.

Kręć kilometry i zdobywaj nagrody
Jeżdżenie na rowerze samo w sobie stanowi wartość. Wybierając ten środek transportu nie tylko poprawiamy kondycję i dbamy o własne zdrowie. Rower to też mniejsza liczba samochodów, a zatem mniejsze korki i mniejsza emisja spalin. Dzięki akcji Kręć kilometry dla Gdańska korzyści może być jeszcze więcej. Na laureatów czeka kilkaset atrakcyjnych nagród. Pierwszych 1000 osób, które uzbiera 777 punktów będzie mogło odebrać upominki. Zaś ci, którzy będą aktywniej uczestniczyć w rywalizacji i zdobędą 7777 punktów, dostaną bluzy rowerowe. Po zakończeniu rywalizacji nagrodzonych zostanie setka najlepszych uczestników indywidualnych oraz najlepsze szkoły i drużyny firmowe. Firmy czy organizacje, których pracownicy zdobędą największą liczbę punktów, będą miały możliwość nieodpłatnego przeprowadzenia certyfikacji Rowerowego Pracodawcy!
Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów, ale również na dedykowanej stronie www.grarowerowa.pl. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi, jak bardzo jesteśmy ekologiczni - o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.


Gdańsk liderem w grach rowerowych
Gra Rowerowa - „Kręć kilometry dla Gdańska” to kontynuacja idei kampanii „European Cycling Challenge – Kręć kilometry dla Gdańska”, której trzy wcześniejsze edycje zakończyły się sukcesem Gdańska. W zeszłym roku kampanię, promującą dojeżdżanie do pracy na rowerze, zorganizowaliśmy już po raz szósty, ale po raz pierwszy jesienią. Nowa formuła kampanii spodobała się gdańszczanom. W rywalizacji uczestniczyła rekordowa liczba 300 firm. Na licznikach ruchu rowerowego odnotowano najlepsze wyniki od początku pomiarów w miesiacach wrześniu, październiku i listopadzie, co może świadczyć o pozytywnym efekcie kampanii. Ogólnopolska Gra Rowerowa 2018 to 1,6 mln przejechanych kilometrów, 109 061 przejazdów do pracy wykonanych przez 3 543 gdańskich rowerzystek i rowerzystów.

Odbierz materiały promocyjne i zachęć do udziału w rywalizacji
Aby ułatwić promocję kampanii wśród pracowników firmy i uczelni z chęcią przekażemy Państwu materiały promocyjne: plakaty, ulotki informacyjne oraz odblaskowe opaski rowerowe. Materiały promocyjne można odebrać od 19 sierpnia 2019 r., w siedzibie Referatu Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku:
ul. 3 Maja 9 (budynek Gdańskiego Urzędu Pracy), pokój 033B, poziom -1
w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 07:00-16:00;
środa 07:00-17:00,
piątek 07:00-15:00.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.GraRowerowa.pl

Kontakt
email: grarowerowa@gdansk.gda.pl,
tel.: 58/ 526 80 68, 526 80 81

Platformą wymiany informacji, dobrych praktyk, miejsca zarażania się pozytywnymi emocjami, wzajemnego dopingu i przede wszystkim dobrej zabawy jest grupa facebook'owa Kręć kilometry dla Gdańska.

Zapraszamy wszystkich do udziału

REGULAMIN GRY ROWEROWEJ

BSR
CMM
Interreg