ROWEROWY GDAŃSK
środa, 12 czerwca 2024

Ponad 600 nowych miejsc postojowych dla rowerów w 2022 r.

Autor: Klaudia Megger
W tym roku powstały 622 miejsca postojowe dla rowerów. Nowe stojaki rowerowe pojawiły się za sprawą trzech zamówień publicznych.

Wygodne, bezpieczne i powszechnie dostępne stojaki rowerowe są bardzo ważnym elementem infrastruktury uławiającym codzienne korzystanie z roweru. Miasto Gdańsk co roku organizuje zamówienia na dostawę i montaż stojaków rowerowych, aby zachęcać coraz większą liczbę mieszkańców do odbywania codziennych podróży rowerem.

 

W tym roku powstały 622 miejsca postojowe dla rowerów. Nowe stojaki rowerowe pojawiły się za sprawą trzech zamówień publicznych:

  1. W czerwcu przed rozpoczęciem sezonu letniego, nowe parkingi rowerowe zostały zamontowane na gdańskich kąpieliskach nadmorskich. Zamówienie obejmowało montaż nowych parkingów oraz prace naprawcze przy obecnych parkingach polegających na regulacji wysokościowej i uzupełnieniu brakujących stojaków na platformach. Pojawiło się 7 nowych modułów z 4 stojakami.
  2. W listopadzie odbył się montaż stojaków rowerowych na terenie miasta Gdańska w ramach corocznej akcji „Zamów stojak”. Na podstawie zgłoszeń nadesłanych przez mieszkańców Gdańska zostały zamontowane 183 stojaki. Parkingi są montowane w pasach drogowych oraz na terenach należących do gminy miasta Gdańska.
  3. Pod koniec roku zostało zrealizowane zamówienie na 20 modułowych parkingów rowerowych. Pięć posłuży organizacji imprez plenerowych przez Miasto Gdańsk. Pozostałe 15 modułów zostało przeznaczonych na potrzeby parkowania rowerów w zasobie komunalnym miasta – montaż przy budynkach zarządzanych przez Gdańskie Nieruchomości. Moduł składa się z 5 stojaków u-kształtnych na prostokątnej ramie.

 

Zgłoszenia na zapotrzebowanie stojaków rowerowych w ramach akcji „Zamów stojak” można przesyłać na adres: klaudia.megger@gdansk.gda.pl

Więcej informacji pod linkiem: https://rowerowygdansk.pl/wiadomosci/stojaki-rowerowe-zamow-stojak,a,3313

 

IMG_4316.JPEG
Fot. RMA
 
IMG_4314.JPEG
Fot. RMA
 
IMG_7940.JPEG
Fot. RMA
 
IMG_7936.JPEG
Fot. RMA
 
8 petla oliwa
Fot. RMA