ROWEROWY GDAŃSK
niedziela, 4 czerwca 2023

Certyfikacja Pracodawców Przyjaznych Rowerzystom. Zakończyliśmy audyty w pięciu gdańskich firmach.

Miesiąc maj to nie tylko pachnące kwiaty, kwitnące kasztany czy Rowerowy Maj. Jest to czas, w którym krajowi koordynatorzy Certyfikacji Pracodawców Przyjaznych Rowerzystom zaplanowali audyty w gdańskich firmach.
Pracodawca Przyjazny Rowerzystom
Pracodawca Przyjazny Rowerzystom
mat. RMA

 

Certyfikacja została wprowadzona przez Europejską Federację Cyklistów, aby ustanowić europejski standard dla pracodawców przyjaźnie nastawionych do pracowników wykorzystujących rower jako środek transportu do pracy.

Certyfikat przyznawany jest firmom promującym jazdę rowerem do pracy i wdrażającym trwałe udogodnienia dla rowerzystów. Taka sama procedura obowiazuje we wszystkich 16 krajach, w których wprowadzono certyfikację. 

Parking rowerowy pod Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku
Stojaki rowerowe pod Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku
mat. RMA

W trakcie wizji na miejscu, zespół audytorów ma możliwość na żywo zweryfikować informacje podane przez firmy wypełniające formularz autooceny na stronie rowerowypracodawca.eu. Oceniane są wszelkie działania informacyjne, promocyjne oraz infrastrukturalne mające na celu popularyzację jazdy na rowerze wśród pracowników jak i klientów.

Parking rowerowy w firmie Multiconsult Polska
Parking rowerowy w firmie Multiconsult Polska
Mat. RMA

 

IMG_20220512_100539
Parking na rowery w firmie Multiconsult Polska
Mat. RMA

Przypomnijmy, że Certyfikacja odbyła się w ramach nagrodzenia najlepszych firm, w tym jednej uczelni wyższej, które w zeszłorocznej edycji kampanii Rowerem do pracy i szkoły – Kręć kilometry dla Gdańska uplasowały się na podium.

W ramach przeprowadzonych audytów, odwiedziliśmy takie firmy jak Gdańska Stocznia Remontowa, Multiconsult Polska sp. z o.o., Omega Pilzno – oddział w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych oraz Urząd Marszałkowski województwa pomorskiego w Gdańsku.

Rowerownia na terenie Stoczni Remontowej
Rowerownia na terenie Stoczni Remontowej
Mat. RMA
Rowery pod Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego
Rowery pod Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego
Mat. RMA

Uroczyste wręczenie zdobytych certyfikatów odbędzie się podczas uroczystej gali poświęconej Certyfikacji Pracodawców Przyjaznych Rowerzystom w trakcie XI Kongresu Mobilności Aktywnej w dniach 27 – 28 września 2022 roku.